Gdzie tatuaż boli najbardziej – wybór miejsca na tatuaż

Gdzie tatuaż boli najbardziej – wybór miejsca na tatuaż – bardzo wiele osób ma problem z podjęciem decyzji odnośnie do tego, gdzie zrobić sobie pierwszy tatuaż. O ile w przypadku następnych ozdób jest to zazwyczaj kwestia własnego komfortu, to przy podjęciu się tego po raz pierwszy, bierze się najczęściej pod uwagę ból. Jest to rzecz, o której najwięcej ludzie słyszą przy okazji całej kultury tatuażu.

Niejednokrotnie ludzie robią sobie tatuaże w bardzo nietypowych miejscach, przy okazji chwaląc się tym, jak wiele bólu musieli przy tym znieść. Załóżmy zatem, że chcemy podjąć się zrobienia tatuażu w możliwie jak najmniej bolesnym miejscu. Należy zatem zdać sobie sprawę z tego, że samo zjawisko bólu jest wynikiem dwóch czynników, które mają miejsce przy okazji tatuowania.

Gdzie tatuaż boli najbardziej

Gdzie tatuaż boli najbardziej

Pierwszym z nich i najważniejszym jest unerwienie danego miejsca, czyli zagęszczenie sieci neuronów, które odpowiadają za przesyłanie informacji na temat bólu do mózgu. Dlatego właśnie nie czujemy na przykład samych włosów, gdyż nie są unerwione, ale uderzenie w miejsca intymne boli z niezwykłą siłą. Drugą kwestią jest różnica międzyosobnicza, czyli to, jak dana osoba radzi sobie z bólem jako takim. Pewne rzeczy są w nas wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego nie sposób jest dokładnie przewidzieć kto, w jakim dniu i w jaki sposób zareaguje na bodziec czuciowy.

Zatem podstawowym narzędziem kontroli w przypadku tatuowania zostanie wybranie odpowiedniego miejsca na tatuażCiężko jest omówić dokładnie wszystkie miejsca, najłatwiejszym sposobem jest spojrzenie na mapę unerwień ludzkiego ciała w atlasie anatomicznym. Dzięki temu szybko dostrzeżemy, że najbardziej bolesnymi miejscami na tatuaż są miejsca o cienkiej skórze, niewielkiej tkance mięśniowej i tłuszczowej oraz blisko kości. Najbardziej prominentnymi przykładami są oczywiście żebra, podbrzusze, stopy, łokcie, nadgarstki czy też kolana. Najmniej bolesne miejsca na tatuaż to analogicznie biceps, łydka, czy też udo. Również plecy należą do miejsc stosunkowo bezbolesnych, w szczególności dla osób umięśnionych.

Jak zmniejszyć ból tatuowania

W ludzkiej naturze leży chęć kontrolowania rzeczy i szukania sposobów na wpływanie na rzeczywistość. Niestety w przypadku bólu związanego z robieniem sobie tatuażu możemy mówić co najwyżej o wywieraniu efektu, a nie kontroli całkowitej. Kilka porad, które możemy usłyszeć od profesjonalnych tatuażystów, to zjedzenie solidnego posiłku przed tatuowaniem, by nie zasłabnąć. Warto jest też pamiętać o wybraniu stosunkowo wczesnej pory, abyśmy byli wypoczęci i pobudzeni, co pomoże organizmowi znieść ból. Warto jest też przećwiczyć na kilka dni przed zabiegiem uspokajający oddech, który ma potwierdzone przez badania psychologiczne efekty. Skupiamy się na głębokim wdechu, wstrzymaniu powietrza i długim wypuszczaniu go. Gdy przyjdziemy już na miejsce, by wyrobić tatuaż, to należy oddychać w ten sposób, który da nam poczucie przygotowania i kontroli.

Kwestie zdrowotne tatuażu

Bardzo często pytania związane z bólem przy okazji sprawiania sobie tatuażu https://www.nectum.pl/twoj-pierwszy-tatuaz-jak-podjac-decyzje/ są związane z kwestiami zdrowotnymi. Ważne jest zrozumienie, że odpowiedzialność leży po naszej stronie i musimy być odpowiednio przygotowani, gdyż w przeciwnym wypadku, to my poniesiemy konsekwencje. Zalecenia tatuażysty, które będą dotyczyć każdego po wykonaniu tatuażu, powinny być przestrzegane bardzo skrupulatne. Od zabezpieczenia tatuażu, unikania deszczu i nadmiernego słońca, zależeć będzie to, czy pozostanie on w nienaruszonym i estetycznym stanie. Jeśli z przyczyn naszej nieuwagi bądź braku profesjonalizmu ze strony tatuażysty dojdzie do infekcji, to ból może być znacznie gorszy, niż w trakcie samego zabiegu.

Koniecznym zatem jest stosowanie środków ostrożności oraz potrójne zwracanie na higienę w trakcie i po zabiegu. Oczywiście nic tak nie łączy kwestii bólu, zdrowia i złych decyzji związanych z tatuażem, jak umiejscowienie go w ekstremalnym miejscu. Swego czasu w Polsce popularne w pewnych kręgach stały się tatuaże na powiekach, czy nawet gałkach ocznych. Powinno być oczywistym dla wszystkich, że tego typu tatuaże wymagają od artysty szczególnych środków ostrożności. Nawet uzdolniony i doświadczony tatuażysta może przez drobną pomyłkę pozbawić człowieka wzroku na resztę życia. Nie wspominając już o fakcie, że są to jedne z najbardziej bolesnych i niekomfortowych ze wszystkich możliwych tatuaży.

Czego unikać przy tatuowaniu

Koniecznym jest, aby całkowicie unikać leków przeciwbólowych, które rozcieńczają krew. Efekty tego mogą być odwrotne do zamierzonych, a w najgorszym wypadku możemy trwale uszkodzić swoje zdrowie. Wykluczamy jakąkolwiek aspirynę czy ibupofren z tych właśnie względów. Niedopuszczalne jest też picie alkoholu. Pod tę zasadę podpadają również używki i narkotyki, które mogłyby wpłynąć na świadomość w trakcie i po zabiegu. Co do samej jakości tatuażu należy wybrać sprawdzone studio jak Lucky Seven, które w sterylnych i bezpiecznych warunkach zajmie się wykonaniem usługi. Domowi artyści amatorzy mogą wydawać się ekscytującą i ciekawą możliwością, ale rzadko kiedy mają odpowiednie doświadczenie oraz narzędzia niezbędne do bezbolesnego i poprawnego przeprowadzenia tatuowania.

Możesz również polubić…