Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy

Marzy się od dawna własna firma, ale nie wiesz co zrobić, żeby zdobyć fundusze unijne na jej finansowanie? Dzięki nam dowiesz się wszystkiego co Cię najbardziej w tym aspekcie interesuje. Przygotowaliśmy artykuł specjalnie z myślą o Tobie, a przedstawić Ci wyłącznie sprawdzone informacje dotyczące tego, w jaki sposób można zdobyć środki unijne. Bowiem mimo tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej już wiele lat i środki unijne na rozwój przedsiębiorstw są każdego roku naszym obywatelom przyznawane, to w dalszym ciągu panuje lekka niewiedza na ich temat. Dlatego, jeżeli jesteś zainteresowany założeniem firmy i poszukujesz odpowiedniego finansowania to koniecznie przeczytaj to, co przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej!

Co należy rozumieć przez działalność gospodarczą?

Przez działalność gospodarczą należy rozumieć zarobkową działalność, która charakteryzuje się tym, że przebiega w sposób ciągły, w pełni zorganizowany oraz zawodowy. Trzeba też zaznaczyć, iż każda działalność musi posiadać swój swoisty charakter, bowiem inaczej nią nie będzie. Dlatego działalność zarobkowa jest określana, jako działalność gospodarcza w sytuacji, gdy jest ona charakteru: wytwórczego, handlowego, budowlanego, bądź usługowego. 

Sprawdź również:

Jakie są cechy dobrego przedsiębiorcy?

Dobry przedsiębiorca powinien cechować się przede wszystkim: racjonalnym myśleniem, krytycznym nastawieniem do własnej osoby, chęcią podwajania zysków w swojej firmie, roztropnością, charyzmą, jak również komunikatywnością oraz zaradnością. Bowiem należy pamiętać, że jeżeli przedsiębiorca w sposób odpowiedni prowadzi swoją firmę to nigdy nie doprowadzi do takiego zjawiska, że jego firma zbankrutuje. Oprócz tego trzeba też powiedzieć, że dobry przedsiębiorca to taka osoba, która analizuje wszystkie kwestie związane z transakcjami kilka razy, aby nie doszło do żadnych większych pomyłek, a co za tym idzie – do strat finansowych, które mogłyby zaszkodzić firmie. Trzeba też pamiętać o tym, aby zakładać wyłącznie taką działalność gospodarczą, na której się znamy, aby móc wykonywać swoje usługi na jak najwyższym poziomie. Dlatego, jeśli jesteśmy florystami to nie powinniśmy zakładać działalności gospodarczej świadczącej usługi gastronomiczne, jeżeli z taką działalnością nie mieliśmy wcześniej styczności. Prowadzenie własnej firmy wymaga od właściciela wiele wyrzeczeń i powoduje, że na jego barkach spoczywa duża ilość obowiązków. W związku z tym, przedsiębiorca dobry, to taki, który wykonuje swoje obowiązki w sposób rzetelny. 

Jakie dotacje unijne są w obecnej chwili najbardziej popularne?

pożyczki-dla-firmy-DolnośląskieW obecnej chwili najbardziej popularną formą dotacji jest Pożyczka na start. Jest to forma wsparcia finansowego przeznaczona dla osób, które ukończyły 30 lat i takich, które przez dłuższy czas pozostają na bezrobociu. Pożyczka unijna na start jest także skierowana do osób, które nie były karne i które będą w stanie spłacić takie zobowiązanie. Spłata mikro pożyczki unijnej może odbywać się nawet przez okres 84 miesięcy. Przy czym otrzymają ją tylko te osoby, które wcześniej nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej i jednocześnie nie korzystają z innych form wsparcia dla przedsiębiorstw. Z pożyczki na start chce korzystać coraz więcej osób, gdyż jej oprocentowanie wynosi zaledwie 0,25 procent. Pożyczki dla przedsiębiorców są coraz bardziej rozchwytywane. Pożyczka dla firm na start powoduje, że każdy ma możliwość spełnienia marzenia o własnej działalności gospodarczej. 

Finansowanie pomostowe

O finansowaniu pomostowym zapewne również słyszało wiele osób, ale większa liczba ludzi w tego grona nie wie dokładnie na czym polega ta forma wsparcia. Otóż finansowanie pomostowe jest udzielane przedsiębiorstwu każdego miesiąca. A pieniądze z niego pochodzące można przeznaczyć na przykład na zakup paliwa, zakup odzieży ochronnej, bądź zakupem towarów, który następnie jest wystawiany na sprzedaż dla klientów. W związku z tym, jak można łatwo zauważyć, form finansowania pochodzących z funduszy europejskich jest bardzo wiele. Dlatego z pewnością każdy przedsiębiorca będzie miał możliwość znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie samego. 

Na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia działalności gospodarczej?

Jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia działalności gospodarczej. A można tutaj zaliczyć między innymi następujące kwestie: zatrudnianie pracowników, odpowiednie rozliczanie się z fiskusem, jak również dokonywanie terminowych płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Co przyczynia się do tego, że Polacy tak chętnie zaczynają zakładać własne firmy?

Jeżeli dana osoba posiada własną firmę to ma możliwość zarobienia większych pieniędzy. Własna firma daje też dużo satysfakcji z możliwości realizowania się pod względem zawodowym. Otwierając własną firmę każdy przedsiębiorca ma możliwość robienia tego, co lubi, a przy tym może generować zadowalające zyski. Istotne jest jednak, aby działalność gospodarczą otwierać w sposób przemyślany i racjonalny, a przede wszystkim należy skupić się na opracowaniu odpowiedniego biznes planu. 

Możesz również polubić…