Pozycjonowanie Poznań

W dzisiejszych czasach na dobrą, świetnie radzącą sobie w Internecie i chętnie czytaną stronę internetową składa się wiele czynników. Dwoma z tych najważniejszych są pozycjonowanie (wpływa na poczytność) oraz publikowane przez nią treści (wpływ mają… na wszystko). To właśnie na tych ostatnich zamierzamy się skupić w dzisiejszym wpisie. Od czego zacząć ich tworzenie i jakie tak właściwie powinny one być, by nie tylko zadowalały czytelnika, ale i pomagały nam w pozycjonowaniu?

Od czego zacząć tworzenie dobrych treści?

Jeszcze zanim zabierzemy się za wypełnianie naszej strony internetowej treścią, powinniśmy ustalić nasz plan jeśli chodzi o jej publikowanie. Musimy być w tym zorganizowani, a przede wszystkim wiedzieć, na kogo chcemy się wykreować w oczach odbiorcy. Przede wszystkim jednak musimy znaleźć zagadnienia, które rzadko kiedy poruszane są w Internecie, a które mają ścisły związek z branżą, w której działamy. To będzie nasz punkt zaczepny i to na nich będziemy mogli bazować nasze pozycjonowanie.

Przemyślmy dokładnie takie aspekty, jak to, o czym chcemy pisać, jak chcemy to robić i do kogo będziemy w tym wszystkim chcieli trafić. Koniecznie tez przygotujmy się pod kątem pozycjonowania. Musimy wiedzieć, jakie frazy (dłuższe i krótsze) nas interesują, by następnie wplatać je w tworzony przez nas tekst. Jeszcze na etapie przygotowawczym twórzmy plany konkretnych tekstów i starajmy się zrobić research. Nie piszmy z głowy i nie starajmy się na nowo wynaleźć koła. Nie ma nic złego w tym, że powielimy jakiś temat – o ile oczywiście dodamy coś od siebie lub przedstawimy go w obiektywnie atrakcyjniejszy sposób.

Zobaczmy, jak działa konkurencja i jakie teksty publikuje. Jeśli chcemy być od niej lepsi w wynikach wyszukiwania, musimy też być lepsi na poziomie tekstów, jakie tworzymy. Pamiętajmy, że zostaną one ze stroną już na zawsze i same w sobie będą generowały ruch. Nie bagatelizujmy więc tematu.

Jakie powinny one być, by wspomagać pozycjonowanie?

Istnieje kilka rzeczy, o które musimy zadbać w treści, aby ta mogła wspomagać pozycjonowanie. Poznań, Europa, Świat – możemy celować w dowolny rynek, a każdy z tych aspektów będzie równie istotny i na pewno wart uwagi. Choć rzeczy tych jest wiele więcej, my poniżej przedstawiamy te, które mają w tym wszystkim zdecydowanie największe znaczenie. Zrobimy to w formie porad, które mogą nam się przydać w codziennym copywritingu.

Trafiajmy w gusta odbiorców. Musimy dowiedzieć się, czego będą oni potrzebowali, a następnie im to dostarczyć. Dobrze byłoby znaleźć zagraniczną stronę poświęconą tematowi, jakim się zajmujemy i zobaczyć, co najbardziej interesuje jej odbiorców. Być może dany temat nie został jeszcze poruszony w Polsce? Pamiętajmy, że przede wszystkim musimy zaciekawić. Google chętnie serwuje użytkownikom te strony, które ci chętnie by przeczytali.

Wyczerpujmy temat. Google nie lubi niedopowiedzeń. Podobnie jak czytelnicy. Jeżeli nastawiamy się na pozycjonowanie to wiemy, że użytkownicy szukają zwykle konkretnego zapytania i oczekują odpowiedzi. Konkretnej, niewymagającej danego researchu. Nasza treść musi być dla nich wystarczalną – taką, po przeczytaniu której nie będą musieli kierować się do naszej konkurencji, by uzupełnić swoją wiedzę.

Planujmy słowa kluczowe. Jeśli chcemy tworzyć treść pod pozycjonowanie, musimy wiedzieć, jakie frazy najbardziej nas interesują. Wplatajmy je w tekst naturalnie i dbajmy o to, by tworzyć w nim frazy dodatkowe, nieujęte w naszej strategii pozycjonowania. Upieczemy tym samym dwie pieczenie na jednym ogniu – nie tylko wypozycjonujemy zaplanowaną frazę, ale i – rykoszetem – tę dodatkową, dodaną mimochodem. Korzystajmy z bardzo długiego “ogona”.

Prowokujmy linkowanie wewnętrzne. Chcemy linkować wewnętrznie i odsyłać do innych podstron w obrębie naszej strony. To nie tylko poprawia pozycjonowanie dodatkowych podstron, ale też generuje nam dodatkowe odsłony i zainteresowanie. Wiele linków możemy sami “sprowokować” – jeśli wiemy, że w danym temacie przygotowaliśmy już dobrą treść, zbudujmy zdanie, a nawet cały akapit w nowej treści nastawione na to, by na końcu odesłać klienta do konkretniejszej wiedzy na temat pomniejszego zagadnienia, niebędącego esencją danej treści. Zainteresujmy i zróbmy to odpowiednio, a efekty będą świetne.

Podsumowanie

Dobre treści są czymś, co w znaczący sposób wpływa na pozycjonowanie. Poznań, Warszawa, Europa czy świat – niezależnie od tego, czy celujemy z nim w rynek lokalny, czy też znacznie szerszy, musimy mieć świadomość co do tego, że bez nich zapewne sobie nie poradzimy. Jeśli więc chcemy osiągnąć w tym wszystkim sukces, zadbajmy o proces ich tworzenia. Pamiętajmy, że zawsze możemy przy tym sięgnąć po pomoc ekspertów, którzy albo stworzą nam odpowiednie wytyczne, albo też przeprowadzą wnikliwy audyt już przez nas stworzonych treści. Takie rzeczy powinna potrafić każda agencja interaktywna. My jednak wybierzmy taką, która będzie w tym odpowiednio doświadczona, a która da nam gwarancję najbardziej optymalnego wykorzystania zawartości naszej strony.

Możesz również polubić…