Dlaczego rolety sprawdzą się w Twoim domu?

Ochrona okien to istotny element. W ostatnim czasie to rolety podbijają serca klientów i są coraz częściej montowane. Wynika to z wielu czynników, takich jak fakt, że są produkowane w wielu odcieniach, materiałach, a ich cena nie jest wygórowana. Dodatkowo mają liczne zalety, dzięki którym przeważają nad innymi rozwiązaniami. Dlaczego zatem warto jest w nie zainwestować?

Szybki montaż

Rolety montowane są najczęściej w taki sposób, aby łatwo było można je zdjąć w celu czyszczenia i prania. Prosty mechanizm montażu sprawia, że poszczególne rolety montować można samemu – wiele firm wysyła je po prostu wraz z instrukcją obsługi. Zakładanie ich nie jest skomplikowane i zazwyczaj opierają się na haczykach, czyli metodzie zupełnie bezinwazyjnej. W niektórych przypadkach z kolei firma wysyła swojego pracownika, który profesjonalnie zamontuje rolety i poinstruuje domowników o tym, co zrobić, aby móc je zdjąć i wyczyścić.

Wybór wzorów

Rolety to nie tylko ochrona dla okna, ale także jego ozdoba. Sprawdzają się w wielu pomieszczeniach – modnych salonach, kuchniach, jadalniach, biurach, a nawet pokojach dla dzieci i łazienkach. Z tego powodu przebierać można w materiałach. Jedne są wodoodporne i łatwiejsze do wyczyszczenia, inne mają bardziej matowe lub świecące wykończenie. Szeroki wybór panuje też pośród kolorów. Producenci dostosowali bowiem swoje rolety tak, aby każdy mógł znaleźć coś pasującego do własnego wnętrza. Znajdą się zarówno ciemne, stonowane kolory, pastelowe odcienie, jak i intensywne i żywe kolory, które stanowią ciekawy kontrast. Oprócz jednolitych kolorów zakupić można też rolety okienne w paski czy geometryczne wzory. Można zatem powiedzieć, że do każdego wnętrza, nieważne czy urządzonego klasycznie, czy też nowocześnie, da się dobrać odpowiednie rolety, które nie zaburzają wystroju i stanowić będą perfekcyjne dopełnienie.

Kontrola światła

Zamontowanie rolet sprawia, że pokój jest znacznie bardziej komfortowy do przebywania. Wynika to z faktu, że za pomocą dobranego koloru można uzyskać kontrast, wyeksponować dodatki, dodać energii. Światło wpadające do środka i przebijające się przez kolorowe rolety potrafi dać ciekawy efekt i wyeksponować wnętrze. Dzięki odpowiedniemu podniesieniu rolet niezależnie od tego, czy jest środek upalnego lata, czy też zima, w środku będzie znajdować się dokładnie tyle światła, ile w danym momencie jest potrzebne. Pomaga to skupić się na pracy w pokoju biurowym, przebudzić się rano w sypialni czy odpocząć po pracy w salonie. Za pomocą poszczególnych typów rolet można uzyskać całkowicie rozświetlone wnętrze albo zupełną ciemność, która pozwala zapaść w spokojny sen. Szybka możliwość zmiany nasłonecznienia pokoju dają też szansę na stworzenie przyjemnego nastroju wewnątrz. Niektóre materiały rolet dodatkowo pomagają ochłodzić pomieszczenie latem, gdyż nie przepuszczają temperatury do wnętrza.

Proste i przyjemne czyszczenie

Czyszczenie rolet jest na tyle łatwe, że nie potrzeba do tego specjalistów. Każdy we własnym domu o dowolnej porze może perfekcyjnie oczyścić swoje rolety z kurzu i brudu. Zazwyczaj wystarcza do tego zwilżona delikatnie szmatka, którą przez jakiś czas przeciera się dokładnie materiał. Większość rolet dodatkowo można prać – każdy materiał jest jednak inny, więc dobrze jest dokładnie sprawdzić w instrukcji, jakiej temperatury prania nie należy przekraczać i jakich środków można używać. Właściwie czyszczone rolety będą wyglądać nienagannie przez wiele lat użytkowania i nawet jeśli cały czas będą wystawione na działanie promieni słonecznych, nie zbledną i nie tracą swoich kolorów wraz z upływem czasu. Niektóre materiały są bardziej odporne na brud i plamy – często stosuje się je np. w kuchni, gdzie jest większe prawdopodobieństwo zachlapania.

Długotrwałe rozwiązanie

Rolety są stworzone z najwyższej jakości materiałów, aby nie trzeba było ich wymieniać po kilku miesiącach. Nadają się na całe lata, a odpowiednio czyszczone na pewno będą służyć tak długo, aż znudzą się właścicielowi i ten zdecyduje się je wymienić. Do zakupionych rolet producenci dodają gwarancje, dzięki którym można być pewnym, że materiały są naprawdę solidne, a gdyby wystąpiły jakieś problemy, będzie można czuć się bezpiecznie.

Rolety okienne  są rozwiązaniem na wiele sezonów, wyglądają atrakcyjnie i pozwalają na kontrolowanie wpadającego światła. Nie niszczą się, mogą być szybko czyszczone, a dodatkowo w razie potrzeby samemu można je zdemontować. Pozwala to na zabranie ich ze sobą w razie ewentualnej przeprowadzki w nowe miejsce.

Nieważne, jakie są gusta domownika, znalezienie odpowiednich rolet nie będzie stanowiło żadnego problemu. Są idealne do każdego mieszkania czy domku jednorodzinnego, ponieważ występują w szerokiej gamie kolorystycznej, montuje się je w kilka minut, a do tego nie sprawiają problemów z praniem i czyszczeniem. Taka kontrola światła i ogromna funkcjonalność przez długie lata powinna przekonywać każdego, kto szuka odpowiedniego rozwiązania dla swojego wnętrza i stawia tylko na sprawdzone i wytrzymałe produkty.

Możesz również polubić…