Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Zarówno w Polsce jak i na całym świecie coraz większa liczba przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych decyduje się na skorzystanie z pomocy firm sprzątających. Z tego względu lawinowo wzrasta liczba firm specjalizujących się w kompleksowych usługach sprzątania. Z tego względu, iż na naszym rynku liczba firm oferujących usługi sprzątania, jest naprawdę bardzo duża, to wybór tej najlepszej może się dla niektórych okazać bardzo trudnym wyzwaniem. Niektórym może się wydawać, iż wybranie firmy sprzątającej jest banalnie proste i nie zajmie wiele czasu. Nic bardziej mylnego. W niniejszym artykule w sposób niezwykle dokładny wyjaśniamy, czym powinna charakteryzować się każda dobra firma sprzątająca. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego, kto w najbliższym czasie planuje zamówić ekipę do sprzątania. 

Sprawdź, jakie opinie firma ma w internecie

W dzisiejszych czasach internet pełni niezmiernie ważną rolę. Informacji praktycznie na każdy temat poszukujemy zazwyczaj w internecie. Nie inaczej jest w przypadku poszukiwania najlepszej firmy sprzątającej. Firma sprzątająca, której zależy na tym, aby pozyskać jak najszersze grono klientów, musi dobrze reklamować się w tym medium. W ślad za tym pójdą również pozytywne opinie klientów.

Każda dobra firma sprzątająca na pewno ma pozytywne opinie oraz dobre referencje od swoich poprzednich klientów. W internecie są także różne profesjonalne serwisy internetowe, na których klienci dzielą się wrażeniami dotyczącymi jakości usług poszczególnych firm. Takie serwisy powodują, iż możemy w błyskawiczny sposób dowiedzieć się, czy opłaca się skorzystać z usług konkretnego przedsiębiorstwa sprzątającego. Warto również zdecydować się na odwiedzenie tematycznych forów internetowych. Są one prawdziwą kopalnią wiedzy. Na pewno czytając forum internetowe dowiemy się, jaka firma sprzątająca najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Ubezpieczenie i certyfikaty

Nie każdy o tym wie, jednak warto o tym zawsze pamiętać podczas korzystania z usług jakiejkolwiek firmy sprzątającej. Firma sprzątająca powinna posiadać ubezpieczenie OC. Jest to ubezpieczenie przed przypadkowymi szkodami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które posiadają drogie wyposażenie w swoim domu czy firmie. Niekiedy takie przedmioty i urządzenia wymagają również specjalnego czyszczenia i konserwacji. Ogromnym plusem firm sprzątających i wyraźnym sygnałem, że warto skorzystać z ich usług, jest także posiadanie różnych certyfikatów branżowych. Szczególnie istotnym certyfikatem, który posiada każda dobra firma sprzątająca, jest certyfikat “Gwarant Czystości i Higieny” – te certyfikaty są wydawane przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości.

Zwróć uwagę na wyposażenie posiadane przez daną firmę

Każda dobra firma sprzątająca musi również dysponować odpowiednim, zaawansowanym wyposażeniem. Jeśli go nie posiada, jest to jeden z pierwszych sygnałów świadczących o tym, iż nie warto decydować się na skorzystanie z jej usług. Niestety, w dzisiejszych czasach solidna miotła, dobry mop czy ścierka są stanowczo niewystarczającym wyposażeniem, aby dana firma sprzątająca mogła być uznana za wystarczająco kompetentną w swojej dziedzinie. Profesjonalna ekipa sprzątająca musi dysponować między innymi specjalistycznymi odkurzaczami i innowacyjnym sprzętem służącym do pielęgnacji i czyszczenia dywanów. W przypadku, gdy firma będzie posiadała sprzęt pozyskany od najlepszych producentów, to wówczas będziemy mieć pewność, że wszystkie zlecone jej prace będą wykonane w sposób prawidłowy. Wówczas będziemy również pewni, że zostaną one wykonane na czas. W przypadku wyboru firmy sprzątającej ważna jest nie tylko jakość sprzątania, ale również odpowiedni czas wykonania pracy.

Środki czystości najlepszej jakości

Fachowa firma sprzątająca musi używać sprawdzone oraz charakteryzujące się odpowiednio wysoką skutecznością środki czystości. Ponadto, muszą one również posiadać 100% gwarancję bezpieczeństwa. Dobra ekipa sprzątająca używa środków chemicznych, których nie można zakupić w zwyczajnych sklepach. W preparatach tego typu są zwarte składniki, dzięki którym jest zagwarantowana znacznie lepsza konserwacja czyszczonych powierzchni. To z kolei sprawia, że meble mają o wiele dłuższą żywotność. Jeśli firma sprzątająca używa tanich środków czystości, wówczas jest to bardzo poważna przesłanka ku temu, aby zrezygnować ze świadczonych przez nią usług.

Usługi dodatkowe – jeśli firma sprzątająca je posiada, koniecznie ją wybierz!

Do wybrania dobrej firmy sprzątającej konieczne jest dokładne sprawdzenie opinii na jej temat, ale także oferowanego przez nią zakresu usług. Jeżeli firma posiada usługi dodatkowe dla swoich klientów, to jest to kolejny powód, aby podjąć decyzję o wybraniu właśnie jej. Mowa tutaj na przykład o pracach sezonowych typu grabienie liści czy odśnieżanie posesji. Przy zatrudnianiu ekipy sprzątającej bardzo ważne jest także to, aby wykazywała się ona dużą otwartością na nasze potrzeby i elastycznością. Dzięki temu nie będzie konieczne poszukiwanie nowych zleceniobiorców do nietypowych prac.

Możesz również polubić…