Wynajem mieszkań w Warszawie – sposób na duży zarobek w krótkim czasie

Wynajem mieszkań w Warszawie – sposób na duży zarobek w krótkim czasie – inwestowanie w mieszkania cały czas jest bardzo popularne. Udowadniają to wszystkie rynkowe badania przeprowadzone w ciągu kilku ostatnich lat. Czynsze oraz stopy zwrotu z inwestycji w mieszkania rosną bardzo szybko w największych miastach Polski na czele z Warszawą. To powoduje, iż na zakup mieszkań na wynajem decyduje się coraz większa liczba inwestorów. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego nowe mieszkania  cieszą się tak dużą popularnością.

Wynajem mieszkań w Polsce – pomysł na złoty biznes

Wynajem mieszkań w Warszawie - sposób na duży zarobek w krótkim czasie

Wynajem mieszkań w Warszawie – sposób na duży zarobek w krótkim czasie

W naszym kraju wynajem mieszkań cały czas jest niszą rynkową. Dane Eurostatu za 2015 rok pokazują, że ta forma opłacania swojego dachu nad głową to tylko 15 procent polskiego rynku nieruchomości. Wynajem mieszkania większości osób kojarzy się z biednym studentem, który później zaciąga kredyt na swoje własne lokum. Mimo tego, inwestycje w lokale mieszkalne na wynajem cały czas stają się coraz bardziej popularne. Okazuje się, że według badań ekspertów, w Polsce za kilkanaście lat wynajem mieszkań będzie o wiele popularniejszy. Z tego względu kupowanie nowych mieszkań w Warszawie oraz innych dużych miastach w Polsce jest świetnym pomysłem na intratny biznes o długofalowych korzyściach.

Ze względu na niskie stopy procentowe Polacy coraz częściej szukają ciekawych i opłacalnych sposobów na zainwestowanie swoich pieniędzy. Mimo tego, iż rynek nieruchomości nie jest tak pewny, jak lokata bankowa, to w dalszym ciągu większość osób uważa, że mieszkanie nie jest czymś, na czym dałoby się stracić. Nawet jeśli się go nie sprzeda ani nie wynajmie, zawsze można je zapisać dzieciom lub wnukom. 4-5 procent zwrotu rocznie to absolutne minimum, które można zarobić wynajmując nieruchomości.

Nawet dane Narodowego Banku Polskiego pokazują, iż wynajem jest znacznie bardziej opłacalny od obligacji skarbu państwa oraz lokat. Od jakiegoś czasu uważa się nawet, że opłacalność wynajmu mieszkań jest nawet lepsza niż stopa kapitalizacji nieruchomości komercyjnych. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na rynku nieruchomości ostatni raz przeszło 10 lat temu. Ze względu na wysoką opłacalność takich inwestycji, nowe mieszkania w Warszawie powstają w niezwykle szybkim tempie. Popyt konsumpcyjny cały czas jest bardzo wysoki.

Dlaczego warto inwestować w nowe mieszkania w Warszawie?

Warszawa to stolica Polski, w której rynek mieszkaniowy rozwija się najszybciej spośród wszystkich polskich miast. Nowe mieszkania w Warszawie powstają cały czas i znajdują wielu kupców. W polskiej stolicy można znaleźć bardzo dobre, luksusowe nowe mieszkania w odpowiedniej lokalizacji. Przyzwoite apartamenty można zakupić zarówno w ścisłym centrum, jak i w innych dzielnicach, które są oddalone od centrum, ale dobrze z nim skomunikowane. Warszawa to idealne miasto dla wszystkich, którzy chcą zarówno kupować jak i wynajmować nowe mieszkania.

Apartamenty oraz luksusowe nowe mieszkania w Warszawie o bardzo wysokim standardzie często kupują Polacy, którzy chcą je wynajmować. Takie inwestycje są uważane za bezpieczne, ponieważ na mieszkanie w dogodnej lokalizacji zawsze będzie wysoki popyt. Znalezienie najemcy na pewno nie będzie problemem. Osoba, która planuje wynająć mieszkanie w takim miejscu, decyduje się na taki krok ze względu na duży prestiż związany z zamieszkiwaniem w takiej lokalizacji. Motywacja wielu klientów do zamieszkiwania w konkretnych lokalizacjach Warszawy jest tak duża, że cena pełni wówczas drugorzędną rolę. Warto wiedzieć, że ceny nowych mieszkań w Warszawie o zwiększonym standardzie bądź być nawet kilkanaście razy wyższe niż zwyczajnych lokali mieszkalnych.

Niektórzy uważają, iż inwestowanie w apartamenty oraz nowe mieszkania w Warszawie o wyższym standardzie jest decyzją niestandardową. Warto jednak wiedzieć o tym, iż w długofalowej perspektywie zawsze będzie to przynosiło niesamowicie duże zyski. Oczywiście w niektórych przypadkach znalezienie najemcy na taki lokal może zająć nieco więcej czasu, jednak osoby zamożne z pewnością docenią atrakcyjną lokalizację oraz standard na wysokim poziomie. Mieszkania o zwiększonym standardzie dla tej grupy docelowej są tak naprawdę warte wszystkich pieniędzy, zatem koszty związane z wykonaniem remontu w takim mieszkaniu zwrócą się w stosunkowo krótkim czasie.

Zobacz również:

Nowe mieszkania w Warszawie na wynajem przeznaczone dla zagranicznych specjalistów

W chwili obecnej szybko rozwija się także trend polegający na wyjazdach zagranicznych oraz podejmowaniu przez rozmaitych specjalistów pracy w firmach, które są zlokalizowane poza krajem ich pochodzenia.. Nowe mieszkania w Warszawie o wysokim standardzie są wynajmowane przez dyplomatów oraz managerów wysokiego szczebla. Przy wynajmowaniu nowego mieszkania w Warszawie, najlepiej jest skorzystać z usług renomowanej agencji pośredniczącej w kupnie oraz wynajmie nieruchomości. Profesjonalni doradcy służą pomocą w znalezieniu jak najlepszej lokalizacji, która będzie spełniała potrzeby i oczekiwania danego klienta. Znalezienie nowego mieszkania w Warszawie o wysokim standardzie z pewnością nie będzie trudnym zadaniem.

Możesz również polubić…