Długoterminowy wynajem samochodów

    Właściciele firm coraz chętniej z różnych względów decydują się na wynajem długoterminowy samochodów. Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na taki wybór jest komfort tego rodzaju finansowania, kompleksowa obsługa pojazdu przez firmę wynajmującą oraz brak konieczności wykupu, oraz sprzedażą auta w późniejszym czasie pod koniec trwania umowy. Wynajem długoterminowy to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki i nie mamy zdolności kredytowej, aby wziąć pożyczkę na zakup auta. Na rynku znajdziemy wiele ofert wynajmu samochodów na dłuższy okres.

Czym jest długoterminowy wynajem samochodów?

 

    Długoterminowy wynajem samochodu jest odpłatną umową zawartą na czas określony, pomiędzy wynajmującym a najmującym. Wynajem jest, jakby się mogło zdawać niezwykle prosty i szybki. Wystarczy podpisać umowę, a potem regularnie opłacać miesięczny czynsz. Inne kwestie nas w ogóle nie interesują, oprócz opłat licznikowych. Jednakże należy wziąć pod uwagę to, iż użytkownik nie kupuje samochodu, lecz go użytkuje, musi się więc znaleźć osoba, która kupi pojazd u dealera. Jest to forma zakupu na zlecenie, aby później oddać pojazd w najem. Przeważnie pojazd kupuje firma leasingowa, która również zarządza flotą wynajmowanych pojazdów oraz finansuje całe przedsięwzięcie. W niektórych przypadkach firma zajmująca się wynajmem samochodów https://automaks.pl/cennik/ jedynie zarządza swoją działalnością, a zakup finansuje przy pomocy zewnętrznego leasingu. W każdym przypadku właścicielem samochodu jest firma leasingująca, która daje kredyt zarządcy floty albo użytkownikowi pojazdu. Jeśli kredyt udzielony jest zarządcy floty, wszelkie koszty przerzuci później na użytkownika samochodu. Umowa najmu jest rodzajem zobowiązania finansowego, a jego celem jest sfinansowanie zakupu auta przez firmę leasingującą. Wszelkie koszty spadają więc na osobę wynajmującą pojazd. Musi ona opłacać koszty kredytowe, prowizje pośredników, usługę zarządzania flotą czy pozostałe usługi dodatkowe. Osoba wynajmująca zarabia natomiast na wszelkich opłatach, prowizjach, odsetkach oraz karach umownych.

 

Czy umowa wynajmu długoterminowego jest w ogóle opłacalna?

 

    Usługa wynajmu powinna być skonstruowana w taki sposób, aby zapewniała najemcy wiele ważnych korzyści. Ważne są przede wszystkim oszczędność, czyli raty niższe, aniżeli w przypadku leasingu tradycyjnego. Istotna jest także stała wysokość raty. Umowa powinna być przejrzysta i zrozumiała na wynajmującego, nie może obciążyć zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Dobrze, jeśli najemca będzie otrzymywał co miesiąc jedną, zbiorczą fakturę, koszty administracyjne powinny być niskie. Wynajem długoterminowy wcale nie jest bardzo kosztowny. Porównując go do znanego wszystkim leasingu, na wynajmie długoterminowym można nieco zaoszczędzić. Korzystne dla wynajmującego warunku wiążą się z rodzajem finansowania. W wynajmie długoterminowym samochodów finansuje się tylko i wyłącznie utratę wartości pojazdu, a nie wartość całkowitą pojazdu. Przedsiębiorca może także skorzystać z rabatów uzyskanych przez firmy wynajmujące samochody. Rabaty te mogą dotyczyć między innymi zakupu części eksploatacyjnych czy opon. Zakup samochodu na podstawie rabaty flotowe oznacza niższą opłatę za czynności serwisowe, czyli niższą miesięczną ratę, jaką płaci wynajmujący. Następną zaletą wynajmu długoterminowego samochodu jest bezpieczeństwo. Nie występuje bowiem ryzyko związane z zakupem, eksploatacją oraz możliwością utraty wartości pojazdu po skończonej umowie. Przy wynajmie długoterminowym samochodów mamy całkowitą kontrolę nad kosztami i ich przewidywalność. Ważnym elementem wynajmu długoterminowego samochodów są usługi serwisowe, formalności są ograniczone do minimum. Rata, jaką najemca musi zapłacić za samochód, zawiera w sobie pełną obsługę, czyli dane czynności serwisowe i ich rozliczenie. Dzięki tym zaletom widać wyraźną przewagę wynajmu długoterminowego nad leasingiem. Przy leasingu należy pamiętać, iż wszystkimi czynnościami księgowymi, serwisowymi i administracyjnymi obciążony jest leasingobiorca.

Co jeszcze warto wiedzieć o długoterminowym wynajmie samochodu?

 

długoterminowy wynajem samochodów

    Przy wyborze długoterminowej umowy wynajmu samochodu https://automaks.pl/wypozyczalnia/, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo oraz opiekę nad całą naszą flotą pojazdów. Wypożyczalnie pojazdów oferują wiele rodzajów marek oraz producentów w przystępnych warunkach finansowych. Oferta opiera się na indywidualnych potrzebach każdego wynajmującego. Dzięki tej formie finansowania możemy jeździć dowolnym autem o wybranym przez nas wyposażeniu. Wypożyczalnia ustala utratę wartości auta, biorąc pod uwagę szacowany stopień eksploatacji. Wszystko zależy więc od tego, jak często przedsiębiorca będzie korzystał z pojazdu. Od tego czynniki zależne jest to, jak często auto będzie potrzebowało obsługi serwisowej, ustalając to, można określić ostateczną wysokość raty, płatnej co miesiąc. Przedsiębiorca może wybrać, na jaki okres chce zawrzeć umowę z firmą (od 2 do 5 lat). Po skończonej umowie może odkupić auto albo wybrać nowszy model.

 

Możesz również polubić…