Co to jest masaż limfatyczny

Co to jest masaż limfatyczny – masaż limfatyczny jest rodzajem masażu ciała. Pobudza on krążenie limfy, jak i także krwi. Masaż możemy wykonywać, aby ujędrnić swoją skórę, zlikwidować obrzęki, pozbyć się cellulitu, czy też złagodzić ból zatok. Masaż limfatyczny wykonywany jest w profesjonalnych salonach masażu czy też w gabinetach odnowy biologicznej.

Drenaż limfatyczny

Masaż limfatyczny polega na uciskaniu, jak i także na pocieraniu skóry poprzez zastosowanie technik i ruchów z góry określonych. Dzięki nim uda się przepchnąć nagromadzoną limfę, a do tego zlikwidować obrzęk oraz poprawić krążenie chłonki. Nasze twarz dzięki takiemu masażowi będzie promienna oraz nabierze kształtu znacznie delikatniejszego. Znikną obrzęki, nawet te zapalne oraz zastoinowe. Z komórek skóry uda się usunąć toksyny, a krążenie limfy przebiegnie znacznie sprawniej.

Masaż limfatyczny jest naprawdę zabiegiem bardzo przyjemnym. Ma on skuteczny wpływ na nasz cały organizm. Ruchy się odbywają zgodnie z zasadami. Przepływ chłonki wymaga wolnego tempa masażu. Musimy unikać nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość limfatycznych naczyń, na które mamy wpływ podczas zabiegu znajduje się tuż pod skórą. Właśnie dlatego masaż jest wykonywany z siłą umiarkowaną.

Ten rodzaj masażu może być wykonywany ręcznie, przez masażystę profesjonalnego, ale może zostać także wykorzystana maszyna do masażu sekwencyjnego uciskowego. Nie masuje się w żadnym wypadku węzłów chłonnych. Powinna to być dla nas bardzo ważna informacja.

Masaż limfatyczny pobudza samo krążenie krwi oraz limfy, poprawiając sam stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje na pewno lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek, jak i także regulacja odpowiednia krążenia krwi jak i także funkcjonowania wewnętrznych organów. Masowana skóra jest bardzo estetyczna oraz jędrna. Poprawia się także metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partach podskórnych, skórnych oraz także w mięśniach. Celem drenażu jest usprawnienie przepływu chłonki w limfatycznym układzie. Zapobiega na pewno niewydolności obwodowego krążenia. Szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala się pozbyć efektu zimnych stóp.

Jak wygląda masaż limfatyczny?

Co to jest masaż limfatyczny

Co to jest masaż limfatyczny

Pacjent podczas zabiegu jest ubierany w specjalny strój, który jest zapełniany powietrzem. Wypełniający się kombinezon udrożnia limfatyczne węzły, dzięki czemu się przyczynia do znacznie lepszego oczyszczania organizmu. Drenaż może także przeprowadzać wykwalifikowany masażysta ręcznie. Masuje oraz uciska odpowiednie miejsca na naszym ciele. Niezmiernie ważna jest tutaj sama precyzja wykonania. Możemy wykonać masaż całego ciała czy też jego fragmentu. Może to być twarz czy też jej okolice.

Masaż limfatyczny twarzy trwa mniej więcej pół godziny. Specjalista bardzo delikatnymi oraz powolnymi ruchami wykonuje masaż od okolic samych obojczyków do samego czubka głowy. Masaż pomaga się pozbyć problemów z opuchlizną oczu, zatokami oraz także innych części twarzy. Poprawia na pewno nasz stan oraz kondycję skóry, poprawia wchłanianie się odżywczych substancji oraz leczniczych, które zawarte są w stosowanych kosmetykach. Może on być ręcznie wykonany poprzez specjalistę czy też przy pomocy urządzeń nowoczesnych. Limfatyczny masaż trwa od trzydziestu minut do godziny czasu. Po zabiegu pacjent czuje odprężenie oraz lekkość. Zaleca się także wykonanie masażu w serii między sześć a dziesięć zabiegów. Cena jednego zabiegu (zależnie od miejsca) to około sześćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych.

Przeciwwskazania oraz wskazania do masażu limfatycznego twarzy

Masaż limfatyczny jak każdy inny zabieg ma swoje wskazania, jak i także przeciwwskazania. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę. Zacznijmy od przeciwwskazań. Masażu limfatycznego powinny unikać osoby z wadą serca, gorączką, zaawansowaną miażdżycą naczyń, guzkami w przebiegu węzłów chłonnych, stanami ropnymi migdałów, usunięciem zęba i zmianami ropnymi około zębowych, ranami i uszkodzeniami na skórze, alergicznymi i zakaźnymi skórami czy też ze stanami zapalnymi. Jak widać na załączonym obrazku troszkę tych przeciwwskazań jednak jest.

A jakie są wskazania do wykonania masażu limfatycznego ciała? Jest to detoksykacja organizmu, obrzęk tłuszczowy, poprawa odżywienia skóry, profilaktyka żylakowa, zespół ciężkich nóg czy też cellulit.

A jakie masaż limfatyczny ma zalety? Musimy przyznać, że zalet tych jest naprawdę sporo. Po pierwsze pobudza krążenie krwi, po drugie znacznie zmniejsza obrzęki kończyn, a po trzecie usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Musimy także wspomnieć o redukcji cellulitu, ujędrnieniu, oczyszczeniu organizmu czy też usprawnieniu przepływu chłonki w układzie chłonnym.

Na pewno jest to masaż bardzo przyjemny, który daje szybkie efekty. Zatem nie ma co się dłużej zastanawiać nad zapisaniem się na taki masaż. Będziemy pod wrażeniem już po pierwszym zabiegu. Już nie możemy się doczekać efektów po całym szeregu zabiegów. Będziemy naprawdę zadowoleni.

Możesz również polubić…