Idealna suknia ślubna – to możliwe!

Internetowe portale modowe i magazyny ślubne przepełnione są poradami jak wybrać idealną suknię ślubną. Niestety często, rady i podpowiedzi znalezione na kilku portalach są ze sobą sprzeczna, a często wręcz szkodliwe i zamiast inspirować i pozytywnie nastawiać pannę młodą, wprowadzają ją w stan zagubienia i zakłopotania. Sam wybór sukienki weselnej jest sam w sobie stresującym zajęcie, nie warto więc dokładać sobie więcej stresu. Ten krótki poradnik to zbiór błędów, których należy unikać, żeby znaleźć idealną sukienkę ślubną. 

Jakich błędów unikać wybierając suknię ślubną?

Kierowanie się trendami. To powszechny błąd popełniany przez kobiety szukających sukni ślubnej. Przed wyruszeniem na weselne zakupy przeglądają one setki portali czy też magazynów, które podpowiadają co jest modne w tym sezonie. Jaki fason, jaki kolor i krój są najpopularniejsze wśród innych panien młodych. Wybierając suknie ślubną powinnaś kierować się przede wszystkim własnym gustem i stylem a nie oglądać się na panujące trendy czy też sukienki wybrane przez inne kobiety. Dzień zaślubin to dla wielu kobiet najważniejszy dzień w życiu, warto więc pokazać w nim swój charakter, osobowość i styl, który pasuje tylko do Ciebie.

Źli doradcy

Kiedy kilka osób wokół Ciebie podpowiada Ci jaką suknie powinnaś wybrać to nic dobrego nie wróży. Punkt ten jest bardzo podobny do wcześniejszego. Wybierając kreację na dzień ślubu musisz kierować się przede wszystkim własnym zdaniem. Oczywiście, na zakupy warto zabrać ze sobą jedną lub dwie zaufane osoby, które szczerze ocenią Twój wygląd. Będą odpowiednio krytyczne przy ocenie wyglądu, a jednocześnie będą podsuwać Ci sukienki, którą mogą Tobie pasować, a nie te, które podobają się im. Dużą czujnością musisz wykazać się również już podczas obecności w samym salonie, gdzie sprzedawca zachwyca się każdą sukienką ślubną założoną przez Ciebie. Jeżeli sama czujesz, że nie wyglądasz w niej dobrze lub co gorsza, nie czujesz się w niej komfortowo nie powinnaś jej kupować. To w końcu jest Twój dzień, a nie kogoś innego.

Ślepe podążanie za złym modelem

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy przymierzyć co najmniej kilka, a może nawet kilkanaście modeli sukien ślubnych. Często jest tak, że wymarzony model czy też krój nie pasują do sylwetki lub też inny fason bardzo Cię zaskoczył i to jednak on dużo lepiej pasuje. Na początkowym etapie poszukiwań warto, więc przymierzać nawet te modele, których  wcześniej nie brałaś pod uwagę. Warto eksperymentować i testować różne rozwiązania tak długo, aż nie znajdziesz czegoś idealnego.

Ambitne plany co do sylwetki

To powszechny problem wielu młodych kobiet przygotowujących się do ślubu. Chcąc wyglądać na nim idealnie, zakładają sobie restrykcyjne plany dietetyczne, dzięki którym mają zrzucić kilka kilogramów przed ślubem. Dodatkowo, często decydując się na zakup sukienki wcześniej, wybierają rozmiar mniejszy będąc przekonane o powodzeniu swojego odchudzania. Od razu zaznaczam – nie kupuj zbyt małej sukni z nadzieją, że schudniesz. To bardzo ryzykowne. Pamięta, że przygotowanie ślubne wiążą się z dużą dawką stresu, który może niekorzystnie wpłynąć na Twoją wagę. Dodatkowo, zakupy świąteczne wiążą się z częstymi wizytami w galeriach handlowych co często kończy się szybkim, śmieciowym jedzeniem.

Mierzenie sukni ślubnej w złych rozmiarach

Mierzenie sukienki to trudne zadanie. Wiele sukien ślubnych wygląda inaczej w rozmiarze 34 a inaczej w rozmiarze 40. Decydując się przymiarki w salonie musisz dokładnie znać swój rozmiar i przymierzać właśnie w takim rozmiarze. Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest przymierzenie sukienek w innym rozmiarze, żeby tylko zobaczyć jak dana kreacja wygląda na danej osobie. To duży błąd, przez który możesz mieć problem z założeniem takiej sukienki w dniu ślubu – zamek na plecach się nie zapnie czy też biust nie będzie chciał się zmieścić w gorset. Salony krawieckie wykonują przeróbki, ale nie każdą sytuację są w stanie uratować. Dodatkowo nie po to kupuje się sukienkę, żeby ją jeszcze przerabiać.

Zniżki, outlety i zakupy w internecie

Umówmy się raz na zawsze, suknia weselna musi swoje kosztować. Szukając sukienki idealnej na ten wyjątkowy dzień warto już zawczasu zarezerwować sobie odpowiedni budżet. Wiele kobiet decyduje się na zakup byle jakiej sukienki z outletu czy też promocji w nadziei, że da się ją przerobić w salonie krawieckim. To duży błąd. Taka sukienka, po dużej ilości przeróbek może całkowicie stracić swój blask i wyglądać po prostu źle. Decydując się na zakup sukienki za kilkaset złotych z promocji możesz w zamian otrzymać suknie ślubną ze słabej jakości materiałów, której przeróbki mogą być droższe niż sama sukienka. Jeśli już zdecydujesz się na zakup sukienki w outlecie lub w promocji dokładnie obejrzyj kupowany model pod kątem wad i uszczerbków. Często są to ostatnie sztuki, więc dokładnie sprawdź czy dany model i rozmiar pasują na Ciebie, żeby później nie było problemu z założeniem takiej sukienki. Należy również uważać na oszustów, którzy sprzedają suknie słabej jakości.

Możesz również polubić…