Internet czy telewizja — gdzie reklamować swoje produkty

Internet czy telewizja — gdzie reklamować swoje produkty — kilka lat temu telewizja całkowicie zdominowała światowy przemysł marketingowy. Wyświetlanie reklamy Twojej firmy na billboardzie między pokazami jest zarezerwowane dla największych, bardzo bogatych firm i jest to wielkie, bardzo prestiżowe wyróżnienie dla firmy, która aspiruje do takiego tytułu. Gwiazdy telewizyjne, aktorzy, sportowcy i celebryci mają ogromny potencjał marketingowy i oczywiście wykorzystują go do promowania różnych produktów i marek po bardzo wysokich cenach.

Oczywiście status quo został wywrócony do góry nogami przez internet, który zrewolucjonizował marketing na całym świecie i zaczął działać jako bardzo silna przeciwwaga dla telewizji, która nie mogła i nadal nie radzi sobie z nowym zagrożeniem, wszystko wskazuje na to, że z czasem całkowicie ją utraciła. Kontrolować, bo nowe pokolenie kompletnie nie interesuje się telewizją. Takie scenariusze to jednak melodia przyszłości – na razie oba nośniki są wartościowe z marketingowego punktu widzenia, choć z różnych powodów.

Reklama internetowa

Internet czy telewizja — gdzie reklamować swoje produkty

Internet czy telewizja — gdzie reklamować swoje produkty

Siła Internetu tkwi w przejrzystości i dokładności marketingu. Giganci tacy jak Google czy Facebook nieustannie pracują nad udoskonalaniem algorytmów wyświetlania reklam, aby dopasować reklamy do odbiorców i zmaksymalizować szanse na to, że reklama danego produktu wyświetli się osobie, która może być nim zainteresowana https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/. Zarówno Google, jak i Facebook oferują swoim klientom pełną analizę skuteczności ich kampanii marketingowych w czasie rzeczywistym i pobierają opłaty tylko za kliknięte przez odbiorców reklamy. Warto też wspomnieć, że odbiorcami tych dwóch gigantycznych portali są tak naprawdę osoby ze wszystkich grup wiekowych i segmentów rynku.

Reklama w telewizji

Telewizja wciąż może pochwalić się imponującymi liczbami, ale w żaden sposób nie można ich zweryfikować – innymi słowy, trzeba za to zapłacić, nawet jeśli kampania marketingowa w rzeczywistości nie działa. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie ma możliwości sprawdzenia, czy reklama rzeczywiście dotarła do odbiorcy. Niektórzy zmieniają kanały w przerwach reklamowych i można to zauważyć, ale nie wiadomo, który widz wyjdzie na przekąskę lub do łazienki podczas przerw reklamowych. Należy również wspomnieć, że penetracja telewizją spada z roku na rok głównie dlatego, że młodsze pokolenie po prostu nie jest zainteresowane trzymaniem się grafiku i organizowaniem czasu wolnego, a moda na brak telewizora jest coraz bardziej powszechna. Dlatego na sukces mogą liczyć głównie te marki, które oferują produkty dla dorosłych i seniorów.

Wnioski

Podsumowując, chociaż telewizja wciąż ma wiele zalet, wygląda na to, że w ciągu kilku dekad całkowicie zniknie. Już dziś bardziej opłaca się inwestować w reklamę internetową, ponieważ jest ona bardziej trafna i dopasowana do zainteresowań odbiorcy, a wraz z upływem czasu przepaść między nią a reklamą telewizyjną będzie się pogłębiać. Na szczęście z korzyścią dla klientów, odbiorców i firm wyświetlających reklamy.

Avangardo projektowanie stron
ul. Wielkopolska 22 lok. 1
70-451 Szczecin
500 095 065
www.avangardo.pl
Wild Moose
al. Papieża Jana Pawła II
70-454 Szczecin
500 405 405
www.wildmoose.pl
Wild Moose Warszawa
ul. Bagno 5
00-112 Warszawa
500 405 402
www.wildmoose.pl

Webadruk drukarnia cyforwa
Al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
570 240 980
www.webadruk.pl

Możesz również polubić…