Kursy rachunkowości – czy warto się zapisać?

Kursy rachunkowości – czy warto się zapisać? Księgowy to najważniejsza osoba w firmie, zaraz po prezesie. Praca tej osoby jest bardzo ważna i odpowiedzialna, ponieważ odpowiada za przepływy pieniężne, zarządzanie finansami i analizę ryzyka. Często wymaga się od niego podjęcia ważnych decyzji i znalezienia najlepszego rozwiązania przed przedstawieniem ich kierownictwu firmy.

Jak zostać księgowym? Możesz ukończyć studia z ekonomii lub zarządzania, ale nie jest to wymagane. Księgowym można też zostać po ukończeniu odpowiednich kursów i szkoleń – na przykład kursy księgowości online stały się w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Czy każdy może zostać księgowym?

Jeśli chcesz zostać dobrym i wartościowym księgowym, musisz mieć nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale także określone cechy osobowości i odpowiednie nastawienie. Każdy, kto stara się o pracę w tej branży, powinien przede wszystkim być skrupulatny, rzetelny i sumienny. Wysoko ceniona jest również dobra organizacja pracy, odporność na stres oraz umiejętność pracy w zespole. Polskie prawo nie należy do najłatwiejszych i w swojej pracy możesz spotkać się z różnymi interpretacjami różnych zagadnień. W tym przypadku przydają się również umiejętności interpersonalne i analityczne. Dodatkowo księgowi muszą umieć radzić sobie z terminami i kontrolować swoje emocje. Tych cech nie można nabyć na szkoleniach i kursach księgowych – są one jednak ważne i wymagane, aby móc pracować w tym zawodzie.

Na czym polega praca księgowego?

Księgowi to pracownicy działu księgowości, którzy wykonują czynności związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych podmiotu gospodarczego. Jeśli planujesz rozpocząć pracę jako księgowy i posiadasz odpowiednie umiejętności i cechy charakteru, nie powinno to być trudne. Jednym ze sposobów, aby dostać się do tej roli, jest ukończenie studiów z zakresu zarządzania lub ekonomii – ale nie jest to wymagane. Możesz także zapisać się na kursy – np. kurs księgowości online, a następnie poszerzyć swoją wiedzę o szkolenia online dla księgowych.

Kursy rachunkowości – czy warto się zapisać?

Kursy rachunkowości – czy warto się zapisać?

Zawód księgowego jest jednym z ważnych zawodów, które stale podnoszą kwalifikacje osobiste. Rozpoczynając karierę warto odbyć kurs księgowości, a następnie doskonalić swoje umiejętności poprzez różnego rodzaju szkolenia. Nie możesz dobrze wykonywać swojej pracy, jeśli cały czas siedzisz w jednym miejscu. Wystarczy być na bieżąco, brać udział w szkoleniach, przestrzegać przepisów i czytać. Twój sukces będzie w dużej mierze zależał od tego, w jaki sposób zdobędziesz nową wiedzę i pogłębisz istniejącą. Ukończenie studiów, kursów czy szkoleń to dopiero początek przygody z księgowością. Jeśli praca wymaga tak dużego zaangażowania, czy jest tego warta? Oczywiście, że tak. Rozpoczynając pracę jako księgowa możesz liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie i stabilną ścieżkę kariery. Możesz zostać księgowym do emerytury — a nawet dłużej. Nie można zaprzeczyć, że praca jako księgowa daje również ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Objęcie tej roli może być bramą do stanowiska dyrektora finansowego lub doradcy podatkowego, a także może zapewnić możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Ale najważniejsze jest to, że kochasz swoją pracę. Jeśli tak, nie poddawaj się.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursów?

Wybór odpowiedniego kursu nie jest łatwy. Kiedy dokonujesz wyboru, inwestujesz swoje zasoby finansowe i jasne jest, że chcesz dla tej inwestycji jak najlepiej. Zwykle pierwszą rzeczą, na którą patrzymy, jest cena – to ona w większości przypadków determinuje nasz wybór. Nie jest to jednak zbyt dobry tok rozumowania i jako przyszły księgowy powinieneś być tego świadomy. Na opłaty za kurs składa się wiele czynników, m.in.: koszt wynajmu powierzchni, ogrzewania lub klimatyzacji, cateringu czy materiałów szkoleniowych. Jednak najważniejszym czynnikiem, który znacząco wpływa na cenę kursu, jest personel prowadzący szkolenie. Tam, gdzie uczy i uczy ekspert w danej dziedzinie, cena z pewnością będzie znacznie wyższa – jednak wzrośnie też realna wartość kursu, a umiejętności, które tu nabędziesz, będą miały możliwość wykorzystania w przyszłości. Jeśli jednak zależy Ci na utrzymaniu kosztów na niskim poziomie, ponieważ nie stać Cię na duże wydatki, możesz skorzystać z kursów lub szkoleń z księgowości online. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka opcji w tym zakresie. Ten rodzaj kursu pozwoli Ci również zaoszczędzić dużo czasu, na przykład czasu, który musiałbyś poświęcić na dojazdy. Dodatkowo wszystkie potrzebne materiały otrzymujesz w formie elektronicznej – co pozwala zaoszczędzić na kosztach kserowania lub drukowania dokumentów.

Możesz również polubić…