Trycholog

Trycholog zapewni skuteczne leczenie różnorodnych problemów z włosami. Włosy są wrażliwe zarówno na niekorzystne warunki środowiskowe, jak i procesy chorobowe w organizmie. Tak matowe, łamliwe, nadmierne wypadanie włosów jest okazją do przemyślenia swojego stylu życia i ogólnego stanu zdrowia. Jednak nie wszyscy wiedzą, na czym polega problem. Warszawa ma w okolicy specjalistę od włosów, trychologa, który z pewnością znajdzie dobre rozwiązanie na konkretny problem z włosami.

Jak wybrać kompetentnego trychologa i jak może pomóc?

Niestety zdecydowana większość ludzi rzadko zwraca się do ekspertów, zamiast tego polega na klasycznych produktach i kosmetykach. W wielu przypadkach jednak tylko fachowiec jest w stanie ustalić prawdziwą przyczynę problemu, czy jest to łagodna choroba, czy poważna zmiana na skórze i włosach głowy. Właściwa diagnoza określi strategie i skuteczne leczenie. Wpisanie w wyszukiwarkę to za mało – trycholog Warszawa, warto poczytać opinie ekspertów i porozmawiać ze znajomymi, którzy korzystali z jego usług.

Kiedy udać się na konsultację trychologiczną w Warszawie?

W połowie lat pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych powstała nowa gałąź medycyny – trychologia w trychologia.krakow.pl. W dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego jest to nauka o włosach. Tym samym trycholodzy to eksperci zajmujący się różnymi zaburzeniami włosów i skóry głowy oraz ich leczeniem, profilaktyką i diagnostyką.

Główne objawy, z którymi powinieneś udać się do trychologa to:

  • ciężka utrata włosów
  • łysienie androgenowe, łysienie plackowate
  • łupież
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • łuszczyca skóry głowy
  • podrażnienie i swędzenie skóry głowy.

Nie odkładaj wizyty u lekarza, gdy wystąpią takie objawy, ponieważ problem może rozprzestrzenić się na duży obszar, który będzie trudniejszy do wyleczenia. Często zdarza się, że zły stan włosów nie jest wynikiem ich zniszczenia, ale obecności chorób ogólnoustrojowych. Przykładem może być brak równowagi hormonalnej lub regularne eksperymentowanie z dietą. Wtedy leczenie objawowe nie rozwiązuje problemu, trzeba go leczyć, co właściwie może zalecić tylko trycholog, czasem razem z endokrynologiem, psychologiem, dietetykiem. Wszystkie powyższe warunki mogą dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Co obejmują usługi trychologa w Warszawie?

Jednym z najważniejszych etapów leczenia schorzeń skóry głowy jest wstępna konsultacja z trychologiem. W rozmowie wstępnej specjalista zbiera dokumentację medyczną: wysłuchuje skarg klienta, pyta o złe nawyki, choroby narządów wewnętrznych, występowanie podobnych chorób u bliskich, cechy pielęgnacji włosów i skóry głowy, niedawny stres, dietę i stosowanych leków.

Następnie trycholog w Warszawie przeprowadza kompleksowe badanie skóry głowy i włosów w celu wykrycia objawów chorób grzybiczych lub procesów zapalnych. W razie potrzeby ekspert może otworzyć mapę z trzema oczami. Inspekcja ta jest przeprowadzana za pomocą specjalnej kamery z możliwością wielokrotnego powiększania. Zabieg pomaga ocenić gęstość włosów, liczbę aktywnych i uśpionych mieszków włosowych, stopień wypadania włosów oraz ustalić przyczynę problemu.

Trycholog

Trycholog

Trycholog przedstawia pacjentowi wszystkie pytania w czasie rzeczywistym, wyjaśniając charakterystykę budowy i wzrostu włosa. Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu i specjalnemu sprzętowi wideo każdy pacjent może na własne oczy zobaczyć stan włosów przed i po zabiegu.

Często zalecana jest trichoskopia (ocena struktury trzonu włosa bez depilacji). Za pomocą trichoskopu podłączonego do komputera uzyskuje się zdjęcie włosów i skóry głowy, powiększone 60-1000 razy, po czym oblicza się gęstość włosów, średnicę, procent włosów normalnych i patologicznie przerzedzonych w 2 okolicach (ciemieniowej i potylicznej)

Innym rodzajem diagnostyki sprzętu jest analiza spektralna włosów. Podczas badania badane wcześniej włosy są sprawdzane w laboratorium pod kątem obecności i ilości różnych pierwiastków śladowych i makroelementów oraz innych substancji biologicznie czynnych niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosa. W zależności od wyników dostosuj odpowiednią dietę i leczenie. Ponadto trycholog może skierować Cię na inne procedury diagnostyczne: badania hormonalne krwi, USG itp.

Co może wchodzić w skład zabiegu trychologicznego?

Podczas konsultacji z trychologiem w Warszawie i planowanych badań specjalista może zalecić zabieg odpowiedni dla konkretnej osoby, taki jak: -osocze bogatopłytkowe (zabieg polegający na wstrzyknięciu własnego osocza bogatopłytkowego pacjenta w skórę głowy), karboksyterapia, laseroterapia itp.

Podobnie jak inni specjaliści, trycholog dokładnie monitoruje przestrzeganie przez pacjenta jego zaleceń. W zależności od diagnozy oferuje produkty do stosowania miejscowego (balsamy lecznicze, szampony, maseczki, płyny, komórki macierzyste (krople) oraz terapii ogólnej (lub terapii hormonalnej lub przyjmowania kompleksów witaminowo-mineralnych).

Możesz również polubić…