Co warto wiedzieć przed wyborem implantów dentystycznych?

Co warto wiedzieć przed wyborem implantów dentystycznych? Jeśli z jakiegoś powodu nie mamy zębów, większość z nas szuka rozwiązania, dzięki któremu można naprawić problem i wyjść z tego złożonego problemu. Dziś branża stomatologiczna jest bardzo szeroka i istnieje wiele możliwości wyboru najlepszego rozwiązania. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są implanty dentystyczne, które dają możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie i skutkują pięknym, promiennym uśmiechem.

Zanim jednak bez naszej wiedzy zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto przyjrzeć się tematowi, aby zobaczyć, czym jest implantologia, jak wygląda sam zabieg i jak się do niego przygotować. Im więcej wiemy, tym spokojniej i pewniej wybieramy rozwiązanie, które najlepiej nam odpowiada.

Implanty dentystyczne to tytanowe śruby, które imitują korzenie zębów, a po wkręceniu w kość wrastają w nie, tworząc fundament pod wkręcane sztuczne zęby. Chociaż implanty dentystyczne nie są tanie i trzeba liczyć się z ich wysokimi kosztami, są one niezaprzeczalnie bardzo bezpieczne i skuteczne, czego oczekują klienci. Aby mieć piękny uśmiech, wybieraj takie produkty, które w 100% spełnią oczekiwania, wymagania i potrzeby każdego pacjenta.

Czy implanty dentystyczne są bezpieczne?

Jedną z fundamentalnych i niezwykle ważnych dla nas kwestii jest bezpieczeństwo korzystania z takich rozwiązań. Rzeczywiście, kiedy pojawiły się w latach 60., bardzo różniły się od tych obecnych na rynku. Dziś implanty dentystyczne są całkowicie bezpieczne i doskonale zastępują korzenie zębów. Co więcej, Implantologia cały czas idzie do przodu, dzięki czemu sama usługa jest dużo bezpieczniejsza.

Jak długo trwa cały proces implantacji?

Same implanty dentystyczne nie zajmują dużo czasu, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, dopóki nie będziemy mogli w pełni cieszyć się naszymi nowymi zębami. Zaczyna się od wizyt w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej, wykonania prześwietleń i opracowania planu działania. Następnie wywierć otwór w kości. Jeśli ubytek kostny jest zbyt duży, przeprowadza się zabiegi mające na celu jego odbudowę. Po takim zabiegu mija od trzech do sześciu miesięcy, w zależności od miejsca wszczepienia implantu, zanim wrośnie on w kość i będzie pełnił funkcję korzenia. Po chwili miejsce to jest ponownie nacinane i wprowadzana jest specjalna śruba gojąca, dzięki czemu proces gojenia tkanek przebiega sprawniej, a dziąsła nabierają prawidłowego kształtu. Po dwóch tygodniach można wstawić koronę, sztuczny ząb.

Czy implanty dentystyczne są lepsze niż standardowe protezy?

Do niedawna większość wybierała standardowe uzupełnienia. Czym więc są te czynności? Zęby sąsiadujące z ubytkiem są szlifowane i na nich mocowane są tzw. fałszywe mosty. Z uwagi na to, że podczas takich zabiegów znacznie dochodzi do uszkodzenia zdrowych zębów, lepszym rozwiązaniem okazują się implanty zębowe, które w żaden sposób nie obciążają sąsiednich zębów. Co więcej, takie mosty często się przesuwają, powodując dyskomfort, częste wizyty u dentysty, a implanty, które dzięki wrastającemu w kość tytanowi stają się tak mocne jak prawdziwe zęby. Bez ruchu, bez przesuwania, bez haczyków. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na jeden ząb, czy na cały komplet, pełen komfort gwarantowany.

Kiedy jest najlepszy czas na implanty zębów?

Co warto wiedzieć przed wyborem implantów dentystycznych?

Co warto wiedzieć przed wyborem implantów dentystycznych?

Zastanów się, kiedy jest najlepszy czas na wypełnienie, i oczywiście najkorzystniejszy okres to od 8 do 12 tygodni. W ciągu pierwszych dwóch do trzech miesięcy po ekstrakcji zęba w miejscu ekstrakcji utworzy się nowa kość. Proces utraty tkanki kostnej następuje znacznie później. Kiedy skupiamy się na implantach dentystycznych, tytanowe śruby zastępują korzenie, łączą się z kością i nie mają strat. Sam implant stymuluje kość do funkcjonowania, regeneruje tkankę i we właściwy sposób ją uzupełnia. Po zrośnięciu implantu z kością, wybraną wcześniej koronę można zamontować na śrubach, idealnie imitując ząb i tworząc nowy, piękny uśmiech bez braków.

Wiele osób zastanawia się, czy implanty dentystyczne ułatwiają jedzenie wszelkiego rodzaju pokarmów, gryzienie, żucie lub śmiech bez obawy o wypadnięcie zęba. Zrelaksować się. Implanty dentystyczne to produkty najwyższej jakości w świecie stomatologii. Sztuczne zęby w tej wersji całkowicie przejmują funkcję zęba i funkcjonują tak samo jak zęby naturalne. Więc nie musimy się w żaden sposób martwić, że to odleci lub że będą jakieś ograniczenia w gotowaniu. Ten wybór jest najlepszym, jaki każdy może wybrać.

Możesz również polubić…