Plakaty na ścianę

Doskonałym elementem dekoracyjnym są plakaty na ścianę, które wprowadzają do przestrzeni specyficzny nastrój, stając się tym brakującym detalem na ścianie. Prezentowany jest w różnych wariantach stylistycznych – od klasycznych po retro, co pozwala bez większego wysiłku wybrać model pasujący do Twojego stylu. Dziś plakaty na ścianę w ramkach to dzieło sztuki lub piękny element wystroju, dzięki któremu wnętrze staje się ciekawe i nietuzinkowe.

Jak wybrać odpowiedni plakat na ścianę?

Aby wybrać odpowiedni plakat na ścianę i wybrać jego format, musisz skorelować następujące cechy Twojego lokalu:

 • Zamierzony cel. Plakat na ścianie może stworzyć spokojny nastrój w sypialniach, wywołać apetyt w jadalni itp.
 • Wielkość. Konieczne jest skorelowanie wielkości pomieszczenia i wielkości drukowanego plakatu. Lub użyj jasnej kolorystyki podczas drukowania, co nie zaśmieci pomieszczenia, ale pomoże uzyskać efekt wizualnego powiększenia powierzchni.
 • Kolorystyka wnętrza. Możesz użyć ciepłych lub chłodnych kolorów, aby podkreślić temperaturę pomieszczenia lub zagrać przeciwko niej, nadając w ten sposób dynamikę swojemu wnętrzu. Być może czarno-biały plakat na ścianę będzie najlepiej prezentował się w Twoim wnętrzu.

W przypadku niedostatecznego oświetlenia plakat na ścianie może wymagać dodatkowego źródła światła w postaci lampy podłogowej, reflektorów halogenowych lub innych. Wybierając miejsce na umieszczenie plakatu, należy pamiętać, że wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przyczynia się do blaknięcia kolorów, jeśli plakat nie jest chroniony przez laminację lub specjalne szkło.

Plakaty ścienne dla Ciebie :

 

Co wpływa na jakość druku plakatów na ścianę?

Drukowanie plakatów na dużych formatach wiąże się z wykorzystaniem obrazów o wysokiej rozdzielczości. Wybierając obraz do druku, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na tę cechę obrazu. Wysoka rozdzielczość pozwoli wydrukować wyraźny plakat ze wszystkimi drobnymi szczegółami bez utraty jakości.

Pozostałe elementy jakości druku plakatu to podstawa naniesienia obrazu, farby, odwzorowanie kolorów. Jeszcze jedna zaleta może skłaniać do wyboru plakatu na ścianę jego niski koszt. Wersja klasyczna, jeśli chodzi o materiał to papier, ale ten sam obraz można zrobić również z folii z moletowaniem na plastiku, tekstyliów lub płótna oraz inne opcje materiałowe. Projektanci są gotowi opracować plakat specjalnie dla Ciebie, w oparciu o Twoje życzenia i preferencje.

Plakaty na ścianę – najważniejsze cechy?

Oprawione plakaty na ścianę dobieramy indywidualnie, w zależności od stylu pomieszczenia i osobistych upodobań. Ze wszystkich historii prezentowanych użytkownikom wielu woli styl vintage, bukiet kwiatów lub plakat filmowy.

Oczywiście jest to kwestia gustu, ale by osiągnąć pełną równowagę, lepiej trzymać się fabuły pomieszczenia i szeregu innych cech:

   • Fabuła. Do kuchni warto wybrać plakat w ramce z wizerunkiem jedzenia, a plakaty filmowe umieścić w salonie, w pobliżu strefy TV. Jeśli chcesz stworzyć coś bardziej oryginalnego, zacznij eksperymentować z dużymi plakatami na ścianę, oprawione w ramy modele zawsze prezentują się nietuzinkowo.
   • Preferencje osobiste. Nie kupuj plakatów w ramach, które nie pasują do Twojego światopoglądu lub gustu. Stwórz środowisko, w którym poczujesz się komfortowo i swobodnie. Dlatego dla dzieci lepiej zostawić opcje tematyczne, od superbohaterów po kompozycje kwiatowe i dziką przyrodę.
   • Opcje trendów. Decydując się na zakup oprawionego plakatu na ścianę o tematyce politycznej lub z motywacyjnym napisem do biura lub przedpokoju, masz gwarancję, że wniesiesz zapał do projektu.

Kryteria wyboru – wybieramy idealny plakat na ścianę do domu

Plakat w ramie, który nie jest trudny do kupienia, należy dobrać go w zależności od pomieszczenia.

Aby zrozumieć, na jakich kryteriach należy się opierać, warto poznać rady profesjonalnych projektantów:

   • Kolor. Plakat na ścianę może stać się pięknym akcentem. Aby z powodzeniem wybrać schemat kolorów, polegaj na funkcjach palety.
   • Wymiary. Plakaty mogą być oprawione w ramy kwadratowe, prostokątne i inne – użytkownik ma duży wybór.
   • Geometria. Aby zachować równowagę geometryczną, zaleca się uwzględnienie kształtu mebli i innych przedmiotów wyposażenia wnętrz.
   • Niestandardowy plakat na ścianę to idealny prezent

Plakat na ścianę możesz kupić nie tylko dla siebie, ale również jako prezent dla bliskiej osoby.

Jakie plakaty na ścianę najlepiej sprawdzają się w domu?

Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę

Tutaj użytkownik nie jest niczym ograniczony, poza oczywiście lotem własnej wyobraźni. Plakaty na ścianę będą wspaniałą dekoracją, niezależnie od tego, co jest na nich przedstawione. Są w stanie podkreślić wybrane wnętrze, jeśli motywem takiego plakatu jest obraz pasujący do wystroju pomieszczenia. Obecnie możesz zamówić plakaty na absolutnie każdy temat i z dowolną fabułą. Plakat będzie najlepszym sposobem na podkreślenie indywidualności projektu oraz pokazanie dobrego gustu właściciela biura lub domu.

Plakaty na zamówienie to obrazy z wybraną historią. Może to być kolorowa scena z ulubionego filmu, zdjęcie dzikiej przyrody lub zwierząt itp. Większość z tych opcji będzie odpowiednia do wykorzystania w środowisku biznesowym, jak również w domu. Nawet plakaty filmowe mogą odpowiednio ozdobić swoją obecnością biuro i stać się tematem rozmowy z potencjalnym klientem lub partnerem.

Możesz również polubić…