Koszt izolacji dachu

Koszt izolacji dachu – Izolacja dachu będzie w stanie zapewnić domowi odpowiednią temperaturę przez cały rok. Dobra izolacja to podstawa przyjemnego mikroklimatu i zapewnienia, że ​​w przyszłości nie przepłacimy za ogrzewanie.

Od czego zależy koszt izolacji dachu?

Koszt ocieplenia naszego domu zależy od zastosowanych metod i surowców. Największą popularnością cieszy się izolacja dachu wełną mineralną. Ostatnio jednak często stosuje się również piankę poliuretanową.

Izolacja dachu styropianem jest najmniej stosowaną metodą i ma swoich zwolenników. W porównaniu z innymi metodami izolacji dachu, styropian ma tę wadę, że jest bardzo sztywny. Docięcie go do idealnego rozmiaru dla często skręcanych krokwi dachowych to prawie cud. Co prawda można zastosować piankę do uszczelnienia tych przestrzeni, ale wydaje się to być najgorszym rozwiązaniem.

Izolacja dachu – ile to kosztuje?

Ile kosztuje izolacja dachu? https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ Cennik firm oferujących profesjonalne izolacje dachów z wełny mineralnej zaczyna się od około 40 zł za metr kwadratowy. Są to jednak tylko tzw. koszty pracy. Cena surowców zwykle przekracza 100 zł za metr kwadratowy. Łatwo policzyć, że ostateczna cena ocieplenia z wełny mineralnej to około 150 zł za metr kwadratowy.

Nie ma wątpliwości, że na ceny wpływa wiele problemów, takich jak:

  • Kształt dachu – najwięcej za dach kopertowy, najmniej za dach dwuspadowy,
  • Wielkość dachu – im większy dach, tym niższy cennik za metr kwadratowy,
  • Rodzaj użytego surowca – w tym przypadku najważniejszą kwestią jest tzw. przewodność cieplna,
  • Gdzie mieszkamy – ludzie mieszkający w stolicy będą musieli zapłacić najwięcej za docieplenie dachu.

Wszystko to sprawia, że ​​trudno jest obliczyć ostateczny koszt związany z izolacją dachu https://ocieplanie-dachow.com.pl/. Najtańszą opcją dla inwestorów jest samodzielne wykonanie wybranych prac. W przypadku wełny mineralnej możemy z powodzeniem przeprowadzić cały proces izolacji w ramach naszego asortymentu.

Koszt pracy związany z izolacją wełną może być wysoki. Dzieje się tak, ponieważ używanie wełny mineralnej jest uważane za mniej wygodne. Wełna może drapać, szczypać i podrażniać nasz układ oddechowy. Praca w specjalnym garniturze i masce na strychu, gdzie temperatura często dochodzi do 40 stopni Celsjusza, nie jest zbyt przyjemna.

Wykonanie ramki

Koszt izolacji dachu

Koszt izolacji dachu

Izolacja dachu wykonana z pianki, wełny lub styropianu zaczyna się od odpowiedniej konstrukcji. Płyta gipsowo-kartonowa została w końcu przykręcona. Już na tym etapie różnica jest zauważalna i ma duży wpływ na koszt ocieplenia całego domu. Różnica w cenie wynika głównie z grubości łączników i profili. Różnica na tym etapie izolacji dachu może sięgać nawet 30%. Stawki za prawidłowe wykonanie ramy różnią się znacznie w zależności od wybranego terenu. Warto zaznaczyć, że odpowiednio wykonany ruszt jest podstawą dla paneli, które uzupełniają całą konstrukcję. Błędy popełnione na tym etapie mogą później prowadzić do nieestetycznych pęknięć. Tak więc konstrukcja dachu nie wydaje się być miejscem na zaoszczędzenie pieniędzy.

Ogrzewanie dolnych podłóg pianką PUR

Coraz powszechniejsze staje się ocieplanie poddasza pianką pur. Posiada szereg zalet, które pomagają inwestorom zdecydować się na pozornie droższą metodę.

Do najważniejszych zalet pianki poliuretanowej należą:

  • Mała ilość odpadów – w tym przypadku, w przeciwieństwie do wełny, cięcie surowca nie powoduje powstawania odpadów,
  • Szybkość pracy – Natrysk piany pur zajmuje nawet kilka godzin. Wykonanie izolacji wełną zajmuje kilka dni
  • Całkowicie uszczelnione – brak przecieków na połączeniach. Silne skojarzenie z wieńcem i muratem.

Wszystko to przyczynia się do rosnącej popularności termomodernizacji budynków z wykorzystaniem pianki.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogi pianką PUR?

Cennik ocieplenia poddasza pianką PUR podwyższony z 7 zł za metr kwadratowy. Cena ta dotyczy jednak nałożenia 15cm warstwy izolacji między krokwiami. W tej cenie możemy liczyć tylko na piankę otwartokomórkową.

Im grubsza nasza izolacja, tym bardziej wzrośnie jej cena. Na przykład 20 cm kawałek pianki izolacyjnej kosztuje około 85 zł za metr kwadratowy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cena ta nie obejmuje budowy płyt kartonowo-gipsowych.

Możesz również polubić…