Kontenery morskie

Kontenery morskie. Szukanie kontenera morskiego przeznaczonego do zakupu to dość problematyczna kwestia. Musimy bowiem nie tylko znaleźć miejsce, gdzie oferowane są tego typu produkty, ale również znaleźć egzemplarz, który naszym zdaniem będzie najlepszy. Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas zakupu kontenera morskiego? W jakich miejscach możemy je legalnie nabyć? Czy dom z kontenerów morskich to rewolucyjne i atrakcyjne rozwiązanie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas zakupu kontenera morskiego?

Wybór kontenerów morskich to dość problematyczna kwestia, ze względu na dużą liczbę dostępnych egzemplarzy. Każdorazowo powinniśmy mieć oczy dookoła głowy. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu używanego modelu. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na aspekt cenowy, a także na lokalizację, z której oferta pochodzi. Każdy z nas powinien sobie uzmysłowić, że transport kontenerów to dość duży wydatek. Przykładowo za dostarczenie modelu 20 stóp zapłacimy od 400 zł do nawet 1000 zł. W zdecydowanej większości przypadków przewoźnicy liczą sobie stawkę za jeden kilometr i niestety jest ona liczona w obie strony. Mogą się one różnić w zależności od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w sytuacji, kiedy odległości są stosunkowo duże, wówczas sam transport może stanowić nawet połowę ceny zakupu używanego kontenera.

Kolejną ważną kwestią jest data produkcji kontenera. Wszystkie modele powinny posiadać tabliczkę CSC. Znajdziemy tam nie tylko informacje na temat producenta, ale również numer seryjny. Istotny jest również ogólny stan poszycia zewnętrznego. Chodzi m.in. o wgniecenia czy też potencjalne ogniska rdzy. Na podstawie daty produkcji jesteśmy w stanie wywnioskować, ile lat ma kontener morski. Jako ciekawostkę warto jednak przytoczyć, że niektóre młodsze egzemplarze, które są intensywnie eksploatowane, mogą wyglądać znacznie gorzej od tych, które na papierze są starsze.

Jak można się domyśleć po nazwie, nowe kontenery morskie w sposób szczególny użytkowane są przez osoby, które są zainteresowane transportem statkiem, a w dalszej kolejności pociągiem lub samochodem. Kondycja poszczególnych modeli zależna jest od ilości odbytych podróży, a także od panujących warunków. Nie bez znaczenia jest kwestia tego, jaki towar był przewożony wewnątrz. Oględziny każdorazowo powinniśmy rozpocząć od ścian i ram kontenera, bowiem to właśnie te dwa elementy mają największe znaczenie. Egzemplarze mające więcej niż 10 lat mogą mieć uszkodzoną powłokę farby. Niestety często wiąże się to bezpośrednio z ogniwem rdzy- takie modele należy omijać.

W jakich miejscach możemy zakupić kontener morski?

Wiemy już, na co zwrócić uwagę wybierając kontener morski. Co nam jednak po tych informacjach, jeśli nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich miejscach możemy nabyć takowe przedmioty. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zwrócenie się bezpośrednio do producenta. Jest to najlepszy wybór, jeśli jesteśmy zainteresowani skrzynią w atrakcyjnym stanie. Zapłacimy wówczas od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, aby uzyskać dostęp do bazy najlepszych producentów. Alternatywnym rozwiązaniem jest rynek wtórny. Używane skrzynie niekiedy oferowane są za jedynie ułamek ceny nowego egzemplarza. W praktyce używane kontenery kupimy nawet za około 5000 zł, jednakże wiele zależy od tego, w jakim stanie znajduje się kontener morski. Osoby, które doskonale potrafią posługiwać się komputerem, mogą pokusić się o różnorodne portale ogłoszeniowe. Jest to jeden z popularniejszych sposobów, bowiem nie wymaga od nas dużego zaangażowania- wystarczy komputer, dostęp do Internetu i wygodne miejsce do siedzenia. Na rynku znaleźć można również specjalistyczne firmy, które powszechnie zajmują się handlem kontenerami. Interesujące są również fora internetowe na temat branży transportowej lub giełda branży transportowej – wbrew pozorom tam również możemy znaleźć tego typu przedmioty.

Dom z kontenerów- rewolucyjne rozwiązanie?

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się dom z kontenerów. Przedmioty te możemy bowiem dowolnie zaadaptować przykładowo na budynki usługowe, mieszkalne, działkowe, domki letniskowe. Z reguły zajmuje to maksymalnie 3 miesiące, co z pewnością jest satysfakcjonujące. Odpowiednia aranżacja to gwarancja nowoczesnego i interesującego wyglądu. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że możliwe jest łączenie kilku kontenerów. Ceny takich konstrukcji uzależnione są od tego czy decydujemy się na nowe czy używane kontenery. Możliwe jest ich pomalowanie na dowolny kolor, a także ocieplić we własnym zakresie, jeśli jesteśmy tym zainteresowani. Dom z kontenerów morskich tak naprawdę niewiele różni się od tego postawionego z cegieł- funkcjonalność w obu przypadkach jest bowiem uzależniona od nas.

Możesz również polubić…