Sardynia wakacje

Sardynia jest jedną z największych wysp położonych na Morzu Śródziemnym i również najpiękniejszym miejscem na spędzenie udanych wakacji. Znacznie przewyższa nie tylko Sycylię, ale także wszystkie inne wyspy Morza Śródziemnego pod względem piękna, liczby i długości plaż. Sardynia to nie tylko włoska wyspa, ale to jej własny, wyjątkowy, niepowtarzalny świat z własną kulturą, historią i niepowtarzalną osobowością, który stał się częścią Włoch zaledwie 150 lat temu.

Sardynia – wakacje, których się nigdy nie zapomni

Różowe, żółte, beżowe granitowe skały, góry pokryte jałowcem, gaje eukaliptusowe, sosny, kaktusy, mandarynki, granaty, winnice i drzewa oliwne. To przepiękna Sardynia, do której wracają turyści każdego roku, aby nadal napawać się jej nieskazitelnym urokiem. Podróżnika zachwyca 1800 km najbardziej malowniczego wybrzeża. Na całym obwodzie wyspy rozsianych jest 200 unikalnych plaż. Każda plaża na swój sposób jest arcydziełem natury, ma swoją nazwę i niepowtarzalne cechy rzeźby i koloru skał, odcieni piasku i morza.

Morze obmywające piękne plaże Sardynii ma wszystkie odcienie kolorów od ciemnego szmaragdu po najdelikatniejszy turkus, co pozwala wyspie konkurować ze znanymi na całym świecie plażowymi zakątkami świata. Co więcej, wakacje na Sardynii nie tylko konkurują z odległą egzotyką, ale także przewyższają ją pod wieloma względami jako produkt turystyczny.

Bezpieczne wakacje na Sardynii

Bezpieczne wakacje na Sardynii przyciągają turystów jak magnes, zwłaszcza w obecnych czasach, według konwencjonalnej skali można ją przyrównać do 10 punktów lub 100%. Sardynia nie ustępuje urodą i urodą krajom egzotycznym, może być dumna z braku czynników sejsmicznych, niebezpieczeństw tsunami, infekcji tropikalnych i niebezpiecznych organizmów żywych (rekiny, jadowite węże, drapieżniki, pasożyty). A także nie ma tam niestabilności politycznej, obecności terrorystów i bandyckich formacji, różnic gastronomicznych, surowych warunków klimatycznych. Zapewne to nie przypadek, że latem najsłynniejsze gwiazdy biznesu, sportu, show-biznesu i polityki przenoszą się z rodzinami do willi i jachtów na Sardynii.

Ogromny rozmiar wyspy i urokliwe miasteczka

Sardynia to ponad 300 km z północy na południe i ponad 120 km z zachodu na wschód zawiera wiele niesamowitych atrakcji przyrodniczych, wspaniałe plaże, lasy, groty, a także starożytne zabytki i nowoczesne hotele, wille i apartamenty. Olbrzymi asortyment oraz połączenie starożytnej historii i współczesnej cywilizacji dają możliwość dobrego wypoczynku turystom o dowolnych upodobaniach.

Bardzo malownicze miasteczko Santa Teresa Gallura ma bardzo przytulne centrum spacerowe z głównym placem i średniowieczną wieżą strażniczą. Wszystkie domy w Santa Teresa są zarówno prywatne, jak i hotele z apartamentami, są pomalowane na jaskrawe błękity, róże, żółcie, biele i odcienie. Jedną z głównych atrakcji Santa Teresa po porcie morskim jest wspaniała plaża Rena Bianca.

Duża zatoka, zamknięta od wiatru, z pięknymi malowniczymi skałami, turkusowym morzem i drobnym piaskiem na dnie z łagodnym nachyleniem w głąb, jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Baja Sardinia to urocze miasteczko nad brzegiem pięknej zatoki z białą piaszczystą plażą, jasnoniebieskim morzem otoczonym malowniczymi klifami. Sercem miasta jest przytulna promenada ze sklepami i restauracjami. To świetne miejsce na relaksujący wieczorny spacer.

Najlepsze plaże na północy Sardynii?

  • Rena Bianca nosi niebieską flagę ze względu na jej piękno i czystość. Plaża znajduje się w zatoce zamkniętej od wiatru i ogólnie jest bardzo spokojne morze, idealne do pływania dla dzieci. Dno jest z drobnego białego piasku z bardzo łagodnym nachyleniem w głąb.
  • Capo Testa znajduje się 3 km od centrum Santa Teresa, ogromna laguna z turkusowym morzem i białym piaskiem. Półwysep Capo Testa w głębi niedaleko latarni morskiej kryje dwie bardzo malownicze plaże skaliste dla miłośników samotności i spacerów. Róża wiatrów jest położona tak, że plaża często ma piękne fale dla tych, którzy lubią nurkować i skakać na falach.
  • Valle Dell Erica / La Licciola zaciszne plaże w odległości 12 km od centrum Santa Teresa. Ludzie specjalnie jeżdżą samochodami, aby odpocząć na tych plażach z białym piaskiem, szmaragdowym morzem i malowniczymi skałami.
  • Unikalna linia brzegowa Costa Paradiso z zatoką Li Cossu to tylko 30 minut (samochodem) od centrum Santa Teresa. Po zaparkowaniu  idzie się niesamowicie piękną ścieżką w skałach przez około 400 metrów i znajduje się w bajecznie pięknej zatoce plaży Li Cossu. Gruboziarnisty beżowy piasek, różowe skały z fantastycznie rzeźbionymi granitowymi figurami i szmaragdowe morze z krystalicznie czystą wodą.

Zachwycająca Sardynia – wakacje dla całej rodziny

Sardynia jest idealnym miejscem na wakacje dla pasjonatów pływania w krystalicznie czystej wodzie oraz pływania łódką, a także dla entuzjastów windsurfingu. Osoby kochające wspinaczkę i turystykę pieszą będą również mogły oddać się swojej pasji. Podwodna część Sardynii jest nie mniej atrakcyjna niż powierzchnia. Turkusowa czysta woda, komfortowe temperatury, bogactwo życia morskiego, dziwaczna podwodna rzeźba terenu, statki leżące na dnie sprawiły, że Sardynia jest popularnym miejscem do nurkowania. Polecamy doskonałe noclegi na Sardynii.

Chroniona Riwiera Koralowa słynie z obfitości czerwonych koralowców zamieszkiwanych przez skorupiaki oraz hipnotyzujących światów Jaskiń Duchów i Jaskiń Galatea. Miłośników nurkowania wrakowego przyciąga południowe wybrzeże w regionie Cagliari, gdzie na dnie leżą statki, które zatonęły podczas sztormu lub padły ofiarą floty angielskiej. Najbogatsza podwodna flora i fauna znajduje się w Parku Narodowym La Maddalena. Tutaj, wśród kamiennych głazów porośniętych czerwonymi gorgoniami, kręgu ławic barakud, leniwie pływają ogromne tuńczyki, a szczelinach kryją się kamienne okonie i graniki.

Możesz również polubić…