Drewniane domy – jakość w dobrej cenie

Prefabrykowane domy drewniane Szczecin nie sprawdzą się w przypadku osób, które szukają tanich lub tymczasowych rozwiązań. Obecnie prefabrykacja jest najbardziej zaawansowanym sposobem budowy domów. Wiele luksusowych rezydencji zbudowanych jest zgodnie z tym systemem.

Jakość, energia i zrównoważony rozwój

Prefabrykacja odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu i pod ścisłą kontrolą. Przebiega według powtarzalnego zestawu procedur, które są zoptymalizowane pod kątem dostarczania produktów w jak najkrótszym czasie i najlepszej cenie. Produkty powinny być najwyższej jakości.  Dlatego domy drewniane są wysokiej jakości, pozwalają na oszczędzanie energii i zapewniają zrównoważony rozwój.

Domy drewniane cennik 

Dlaczego warto zdecydować się na drewniany dom?

Drewno jest żywe. Dlatego drewniany dom jest ciepły, trwały i ma wyjątkowy charakter. Drewno jest naturalnym materiałem. Dlatego taki dom jest ekologiczny, zdrowy i przyjazny dla środowiska. Jest też niesłychanie wygodny. Drewno jest jednym z najtrwalszych i najstarszych materiałów budowlanych.

Na całym świecie drewniane domy https://domyhbe.pl/ stają się coraz bardziej popularne. Wydajność energetyczna, zdrowe środowisko życia, krótki czas budowy i przystępne ceny są najważniejszymi czynnikami. Drewno jest też mocne, trwałe, elastyczne i ognioodporne, jeśli właściwie o nie dbamy. Domy drewniane są bardziej ekologiczną i ekonomiczną opcją w porównaniu do tradycyjnej cegły i betonu. Takie posiadłości są prestiżowe, ekologiczne i wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Prawidłowo zbudowane i utrzymywane drewniane domy mogą wytrzymać całe stulecia. Na Litwie, w krajach skandynawskich i na Syberii możemy zobaczyć wiele domów, które liczą nawet 600-700 lat. Dom drewniany, zbudowany zgodnie z nowoczesnymi technologiami, będzie ekologiczny, przytulny i trwały.

Zdrowe środowisko życia i ekologia

Drewno jest naturalnym materiałem, zdrowym i przyjaznym dla środowiska. Pozytywnie wpływa na nasz układ oddechowy i płuca. Ustalono, że ciepły i naturalny kolor drewna pozytywnie wpływa na stan umysłu, uspokaja układ nerwowy i tworzy komfortowe warunki do relaksu. W takich domach nie ma pyłu. Właściwości elektrostatyczne drewna nie pozwalają na gromadzenie się statycznej energii elektrycznej, powodującej powstawanie pyłu w pomieszczeniach. Dużo kurzu może wywoływać alergie. Dlatego osobom zaleca się mieszkanie w drewniany dom szkieletowy.

Zalety drewna

Emisja dwutlenku węgla w budownictwie stanowi ponad 23% całkowitej emisji gazów cieplarnianych w wielu krajach. Oprócz procesów operacyjnych, takich jak energia i transport, coraz ważniejsze staje się uwzględnienie emisji dwutlenku węgla w użytych materiałach budowlanych.

  • Drewno pozyskiwane w sposób odpowiedzialny jest jedynym dostępnym, odnawialnym materiałem budowlanym. Produkcja i przetwarzanie drewna pozwala na zużycie znacznie mniejszej ilości energii, zwanej energią wcieloną, niż w przypadku większości pozostałych materiałów budowlanych. Produkty z drewna cechują się znacznie niższym śladem węglowym. Drewno może śmiało zastępować inne materiały.
  • Drewno jest wytrzymałe na rozciąganie. Jako stosunkowo lekki materiał budowlany, jest lepsze nawet od stali, jeśli chodzi o elastyczność. Jest samonośne, co oznacza, że lepiej wspiera własną wagę. Dzięki temu możemy budować duże posiadłości. Nie potrzebujemy też dużej ilości podpór w niektórych projektach.
  • Drewno wykazuje odporność elektryczną i cieplną. Jest naturalnie odporne na przewodnictwo elektryczne po wysuszeniu do standardowej zawartości wilgoci. Zwykle mieści się na poziomie 7-12%. Ciepło też nie ma większego wpływu na wytrzymałość i wymiary drewna. Dzięki temu budynek jest stabilny. Może być nawet ognioodporny.
  • Drewno dobrze pochłania dźwięk. Jego właściwości akustyczne sprawiają, że idealnie nadaje się do minimalizowania echa w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych. Drewno pochłania dźwięk, zamiast go odbijać lub wzmacniać. Dlatego zmniejsza poziom hałasu i zapewnia dodatkowy komfort.
  • Drewno jest piękne. Dzięki szerokiej gamie dostępnych gatunków prezentuje niesamowitą gamę opcji estetycznych. Zapewnia także różne właściwości mechaniczne, akustyczne i termiczne. Pozostałe właściwości mogą być uzależnione od konkretnego projektu. Drewno jest ekologicznym materiałem budowlanym. Ponadto w odróżnieniu od betonu i metali, jest odnawialne. Naturalnie i skutecznie usuwa dwutlenek węgla ze środowiska. To jego dodatkowa zaleta.

Dodatkowe informacje

W porównaniu do materiałów budowlanych, takich jak stal czy beton, cykl życia drewna ma mniejszy wpływ na środowisko. Dlatego koszty produkcji są znacznie niższe.  Jako naturalny materiał budowlany, emituje znacznie mniej lotnych związków organicznych i dwutlenku węgla niż aluminium, stal, beton i tworzywa sztuczne.  Jednym z najważniejszych elementów przy maksymalizacji wydajności drewna jest dokładne zrozumienie jego interakcji z wilgocią. Dopuszczalne poziomy wilgotności w drewnie uzależnione są od końcowego zastosowania drewna, jego rodzaju i grubości, a także średniej wilgotności względnej środowiska. Zwykle wynosi 6-8% dla drewnianych podłóg, 6-9% dla mebli i 9-14% dla budownictwa.

Możesz również polubić…