Specjalności informatyczne

Technologie sieciowe, informacyjne i komunikacyjne koncentrują się na aplikacjach sieciowych i zarządzaniu.

Technologie sieciowe, informacyjne i komunikacyjne

Program obejmuje zajęcia z zakresu komunikacji głosowej (VoIP), video i technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Absolwenci będą specjalistami w dziedzinie technologii informatycznych. Mogą też zostać menedżerami i liderami w zakresie komunikacji sieciowej, głosowej i komunikacji danych. Lepiej zrozumieją zasady komunikacji i operacji sieciowych i zarządzania.

Program obejmuje następujące elementy:

 • sieci danych i Internet,
 • technologia telekomunikacyjna,
 • komunikacja głosowa za pośrednictwem sieci danych,
 • administracja i operacje sieciowe,
 • technologie bezprzewodowe i aplikacje,
 • analiza i kontrola podatności,
 • chmura obliczeniowa,
 • bezpieczeństwo cybernetyczne,
 • inteligentne aplikacje urządzeń,
 • urządzenie kryminalne do urządzeń mobilnych,
 • bogate aplikacje internetowe,
 • zarządzanie projektem,
 • zarządzanie siecią i telekomunikacją,
 • otwarte systemy informacyjne,
 • protokół inicjowania sesji (SIP).

Rozwój oprogramowania

Ta specjalizacja koncentruje się głównie na programowaniu i i opracowywaniu zaawansowanych aplikacji. Obejmuje zajęcia z programowania i opracowywania zaawansowanych aplikacji poprzez projektowanie i wdrażanie rozwiązań i produktów opartych na oprogramowaniu. Studenci będą badać, tworzyć, testować i oceniać oprogramowanie i systemy operacyjne, za pomocą połączenia technologii i zarządzania. Absolwenci mogą zostać programistami, menedżerami i liderami.

Administracja systemu

Ta specjalizacja koncentruje się na administracji i zarządzaniu serwerami. Na zajęciach studenci uczą się instalacji, konfigurację, utrzymanie, aktywację kont, kontrolę bezpieczeństwa, instalację i konfigurację routerów i przełączników, monitorowanie wydajności sieci i rozwiązywanie problemów. Nauczą się też naprawiać problemy związane z wielodostępnymi komputerami, takich jak serwery i systemy o dużej skali. Przyswoją sobie wdrażanie programów opartych na chmurze i wykorzystywanie wizualizacji. Absolwenci będą specjalistami w dziedzinie informatyki lub menedżerami i liderami administracji systemowej. Zajęcia z programowania, bezpieczeństwa, Linux, Unix, Microsoft i administracji systemami poprawią umiejętności technologii i przygotują do przywództwa i zarządzania połączonymi systemami i platformami we wspólną infrastrukturę do udostępniania danych.

Analiza systemów

Ta specjalizacja koncentruje się na administracji i zarządzaniu serwerami. Przygotowuje studentów do oceny potrzeb biznesowych użytkowników, definiowania problemów, zakresu, wymagań i opracowywania systemów informatycznych, aby spełniać te potrzeby. Studenci nauczą się projektować i programować aplikacje. Rozwija logiczne myślenie. Nauczą się podejmować decyzje i analizować system podczas pracy z innymi członkami zespołu, aby osiągnąć zamierzone cele. Absolwenci mogą zostać analitykami systemowymi, analitykami biznesowymi, menedżerami i liderami. Zdobędą umiejętności technologiczne, dzięki lepszemu zrozumieniu komunikacji i operacji sieciowych i zarządzaniu.

Projektowanie stron internetowych i tworzenie aplikacji

Studenci nauczą się projektować i tworzyć w pełni interaktywne strony internetowe i aplikacje internetowe i mobilne, a także wdrażać programy i systemy zarządzania treścią . Po specjalizacji mogą zostać projektantami stron internetowych, programistami aplikacji internetowych, menedżerami i liderami.

Telekomunikacja

Telekomunikacja polega na przekazywaniu informacji (obraz, dźwięk, pliki ogólne) za pomocą fizycznego medium, takiego jak przewody, włókna optyczne lub fale elektromagnetyczne w wolnej przestrzeni. Wyzwaniem jest zrobić to skutecznie i niezawodnie pomimo wielu niedoskonałości medium. Zajęcia obejmują podstawy i zastosowania w systemach komunikacji, teorii informacji, propagacji fali elektromagnetycznej i przetwarzania sygnałów.

Komputery i sieci

Obecnie komputery są niezbędnymi komponentami w każdym złożonym systemie. Bardzo często są osadzone w znacznie większych systemach i są zwykle połączone w sieć w celu realizacji geograficznie rozproszonej funkcjonalności. Cykl zajęć na temat komputerów i sieci obejmuje metody i procesy analizy, projektowania, realizacji i eksploatacji w technologii informacyjnej.

Elektronika i fotonika

Specjalizacja zajmuje się realizacją koncepcji systemowych z zakresu komunikacji, obliczeń, przetwarzania sygnałów, detekcji, obrazowania itp. Urządzeniami elektronicznymi lub optoelektronicznymi, obwodami i platformami sprzętowymi wyższego poziomu. Na zajęciach studenci poznają technologie półprzewodników i materiałów, obwody i projektowanie układów scalonych CAD, architekturę systemu, a także techniki wysokich częstotliwości i fotonikę.

Energia i energoelektronika

Wydajne i zrównoważone dostawy energii wraz z efektywną i odpowiednią infrastrukturą energetyczną mają ogromne znaczenie dla nowoczesnego społeczeństwa i jego dalszego rozwoju. Studenci przyswajają podstawy w zakresie systemów i dystrybucji energii elektrycznej. Mechatronika jest nowym środkiem elektromechanicznej konwersji energii. Stała się nieodzowną technologią, umożliwiającą rozległą automatyzację procesów na skalę przemysłową i w różnych klasach zastosowań. Studenci uczą się wykorzystywać sprzęt IT w monitorowaniu i kontroli mocy. Uczą się projektować kompaktowe, wydajne i niezawodne przetwornice.

Możesz również polubić…