Jakie pościeli nie powinniśmy kupować?

Pościel dobrej jakości zapewnić nam powinna nie tylko sen komfortowy, ale także powinna utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. W sklepie z pościelą można spotkać wiele jej rodzajów jak i także rozmiarów. Także różni się sam przedział cenowy. Aby zakup pościeli okazał się strzałem w dziesiątkę, warto dowiedzieć się jakiej pościeli raczej nie powinniśmy kupować.

Nie kupujmy najtańszej pościeli

Jak doskonale wiemy pościel w pierwszym lepszym supermarkecie można już kupić za jakieś pięćdziesiąt złotych. Jednak miejmy świadomość, że pościel ta jest uszyta najczęściej z włókien sztucznych o kiepskiej jakości. Musimy także mieć świadomość, że po kilku praniach traci ona swoje właściwości. Musimy także mieć świadomość, że włókna sztuczne powodować mogą nadmierną potliwość oraz podrażnienia skóry. Oczywistą kwestią powinno być także to, że nie powinniśmy kupować pościeli używanej. Pościel używana jest istotnym siedliskiem bakterii. W związku z tym nie powinniśmy jej kupować w sklepach z odzież używaną czy też na aukcjach internetowych. Gdy kupujemy pościel z tak zwanej „drugiej ręki” nic nie wiemy praktycznie na temat, kto ją poprzednio użytkował, w jaki sposób oraz także w jakich konkretnie warunkach była ona przechowywana. Nie warto kupować pościeli używanej oraz ryzykować zdrowiem swoim dzieci czy też swoim, aby tylko zaoszczędzić kilkanaście złotych.

Bardzo ważne certyfikaty jakości

Musimy mieć także świadomość, że odwiedzając sklep z pościelą koniecznie należy zwracać uwagę na certyfikaty jakości. Nie kupujmy w żadnym wypadku pościeli bez certyfikatów. Aby móc być pewnym, że materiał, z jakiego materiału nasza pościel jest wykonana jest bezpieczna dla naszej skóry, wybierać należy produkty oznaczone właśnie specjalnymi certyfikatami. Certyfikaty są najważniejszym oraz wiodącym znakiem bezpieczeństwa na świecie dla włókienniczych wyrobów. Gdy wybieramy produkt takim certyfikatem oznaczony, dostajemy gwarancję, że wolny jest on od wszelkich szkodliwych substancji. Nie powinniśmy także kupować pościeli w złym rozmiarze. Pościel wtedy jest dobrana odpowiednio, gdy rozmiar poszewki jest dokładnie dopasowany do wymiarów naszej kołdry. Poszewka zbyt mała spowoduje że kołdra będzie z niej wystawać, a gdy poszewka będzie zbyt duża, to kołdra będzie się zwijać nieestetycznie.

Kolejne ważne wskazówki

Na pewno nie powinniśmy kupować pościeli na zapas. Moda się regularnie zmienia. Nikomu nie trzeba mówić, że razem z modą zmieniają się nasze upodobania oraz także gusta. Pościel, która jest dla naszych dzieci czy też dla nas atrakcyjna jak i także jak najbardziej na czasie za jakieś kilka lat może się okazać już całkowicie niemodna. Powinniśmy wyłącznie korzystać ze sprawdzonych sklepów z pościelą. Może to być sklep z pościelą stacjonarny czy też sklep z pościelą internetowy. Jednak pościeli ze źródeł niepewnych nie powinniśmy w żadnym wypadku kupować. Przed zakupem pościeli czy też kołdry warto się zapoznać ze wszelkimi opiniami klientów dotyczące sklepu z pościelą, hurtowni czy też producenta. Po co dokładnie? Chociażby po to, aby mieć stuprocentową pewność, że dokonujemy zakupu jak najbardziej dobrego. Raczej nie poleca się także kupowania pościeli we wzory nieodpowiednie. Pościel dopasować powinniśmy do koloru naszego wnętrza jak i także do konkretnego wystroju. Pościele wzorzyste o kolorach intensywnych mogą nas drażnić oraz pobudzać zamiast tak naprawdę uspokajać.

A jaką pościel wybrać?

Skoro już wiemy, jakiej nie kupować pościeli, trzeba zadać sobie pytanie, jaka pościel jest tak naprawdę najlepsza? Najlepszą pościelą jest taka pościel która jest wykonana z materiałów naturalnych. Może to być jak najbardziej wełna, len, jedwab czy też bawełna. Pościel bawełniana ma naprawdę masę zalet. Najważniejszą jest to, że pozwala oddychać skórze. Jest także w dotyku niezmiernie delikatna oraz także polecana osobom, które są uczulone na roztocza. Tkaniny z bawełny także mogą być utkane ze włókien różnego rodzaju. Wyróżnić tu musimy flanelę, satynę, adamaszek, korę czy też dżersej. Każdy z typów tych cechują zupełnie inne właściwości. Ale przy zachowaniu jednoczesnym maksymalnego komfortu podczas spania.

Jedwab z kolei jest materiałem bardzo ekskluzywny. Nadaje się idealnie dla alergików. Nie przyciąga zupełnie kurzu. Pościele z wełny mają z kolei termoregulacyjne właściwości jak i także właściwości higroskopijne. Sprawdza się także w przypadku osób, które cierpią na reumatyczne dolegliwości.

Aspektem kolejnym niezmiernie ważnym jest gramatura. Zasada generalnie jest taka, że im gramatura jest wyższa, tym pościel jest trwalsza i mocniejsza. W przypadku satynowej pościeli producenci nie decydują się na podanie gramatury. W jej przypadku mamy do czynienia z inną zależnością. Im przędza jest cięższa oraz utkana gęściej, tym pościel jest o wiele bardziej delikatniejsza.

Jak widać nawet wizyta w sklepie z pościelą może być problematyczna. Jednak zapoznając się z powyższymi zasadami naprawdę wybierzemy mądrze oraz będziemy z naszej pościeli jak najbardziej zadowoleni.

 

Możesz również polubić…