Bielizna musi być idealnie dopasowana. Sprawdź, jak ją mierzyć

Wybór bielizny nigdy nie jest łatwy. Bielizna damska dzieli się na wiele różnych typów, które pozwalają nieco więcej odsłonić, czy też przykryć, czy też działa korygująca. Każda kobieta więc na pewno znajdzie coś dla siebie, jednak powinna wiedzieć, jak szukać.

Doskonała bielizna – dopasowanie do sylwetkiJak dobrać bieliznę damską?

Dobór idealnej bielizny nie jest taki prosty. Na początku należy tak naprawdę wiedzieć, czego należy szukać. Jednym z największych błędów, jakie może popełnić kobieta, to wybieranie bielizny, bez zwracania uwagi na jej krój, styl, kolor i dopasowanie. Bielizna damska musi być dopasowana pod względem rozmiaru, stylu, musi być wygodna i dobrze wyglądać. Nie można pozwolić sobie na wybór byle czego, ponieważ bielizna jest ważnym elementem ubioru, który również odgrywa w nim ważną rolę i przecież poszczególne elementy bielizny mogą podkreślać atuty kobiety, bądź też ukryć jej niedoskonałości. Na początek więc kobieta dokładnie sprawdzi, jakie ma wymiary. Przede wszystkim, przydadzą się jej wymiary w pasie, a także klatce piersiowej i pod piersiami. Poznanie odpowiednich rozmiarów jest ważne, ponieważ sam fakt, że kobieta myśli, że aktualnie nosi ubrania o rozmiarze M, czy też L, albo ma miseczkę B75, i tak dalej, nie ma zbyt dużego znaczenie, ponieważ raz można trafić z rozmiarem, a raz może się okazać, że dany producent posiada nieco inną tabelę rozmiarów, a więc zakupiona bielizna damska nie będzie pasować. Jeśli rozmiary jednak już są znane, to krok w dobrą stronę, ponieważ kobieta będzie w stanie dokładnie wiedzieć, na jakie rozmiary mniej więcej zwracać uwagę. Pozostaje teraz dobranie bielizny o odpowiednim kroju i stylu. Najpierw może zaczniemy od tego, czy kobiecie zależy na tym, aby powiększyć, może optycznie piersi, czy też podnieść je, a może wręcz przeciwnie, czyli ukryć. Od tego wszystkiego będzie zależeć, na jaki typ biustonosza się zdecyduje kobieta. Mogą to być staniki pełne, które dobrze skryją i utrzymują piersi, a może będą to najzwyklejsze staniki materiałowe, które jedynie delikatnie utrzymują piersi. Bielizna damska to także majtki i tutaj również kobieta może dopasować je tak, by materiału było więcej lub też mniej i by bardziej, lub słabiej utrzymywał ciało w ryzach. Kobieta powinna tak naprawdę zawsze wybierać to, w czym czuje się najlepiej. Warto postarać się także o to, by w szafie bielizna damska była zróżnicowana, to znaczy, aby była przygotowana na różne okazje. Jeśli kobieta będzie miała w szafie zarówno bieliznę, którą będzie mogła założyć na co dzień do pracy, lecz także taką, którą założy na specjalne okazje, to może być pewna, że zawsze znajdzie coś, co dobrze dopasuje. Jeśli chodzi o styl, to bielizna damska może być bardzo prosta, lecz może być również przyozdobiona różnymi dodatkami, na przykład mogą to być koronki, falbanki, diamenciki i tak dalej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Co mówi bielizna o kobiecie?

Choć bielizna zazwyczaj skrywana jest pod ubraniami, to na przykład partner kobiety, jest w stanie dostrzec, jaką ona nosi bieliznę. Dzięki temu, może się on nieco o niej dowiedzieć. Bielizna mówi bardzo dużo o kobiecie, w szczególności o jej charakterze. Choć styl bielizny również ma ogromne znaczenie, to przede wszystkim na początku uwagę powinien przykuć kolor. Bielizna damska utrzymywana jest w całej palecie kolorów, od bardzo jasnych, bieli, aż po mocną czerń. Każdy kolor coś mówi, jakoś charakteryzuje kobietę. Zacznijmy może więc właśnie od tej bieli. Każdy chyba kojarzy biel z niewinnością i właśnie taka jest kobieta, która decyduje się na bieliznę w tym kolorze. Biel świadczy o pewnej świeżości, o czymś nowym, o spokoju, o anielskim charakterze, lecz jednocześnie jest to znak, że kobieta jest otwarta i gotowa przyjąć zmiany. Przechodząc do kolorów cielistych, jeśli ktoś zauważy u kobiety bieliznę właśnie w takich barwach, powinien mieć świadomość, że jest to osoba pewna siebie, która nie boi się niczego ukryć i nie ma problemów z samoakceptacją. Kobieta pozostaje neutralna i nie musi się dowartościowywać, jednocześnie będąc otwartą na zmiany. Bielizna damska to także kolory, które mówią o bardzo ostrym temperamencie, gdzie przede wszystkim będą królować odcienie czerwieni, która gwarantuje, że kobieta ma właśnie ognistych charakter, lubi adrenalinę i kuszenie. Czerń to barwa bardzo stonowana i elegancka. Bielizna damska w tym kolorze świadczy, że kobieta jest kobietą stanowczą, pewną siebie, lubiącą elegancję, lecz jednocześnie jest bardzo otwarta.

Czy bielizna wyszczuplająca to wstyd?

Niektóre kobiety wstydzą się noszenia bielizny korygującej. Tak naprawdę, nie ma tu żadnego powodu do wstydu. Bielizna damska została stworzona po to, aby z niej skorzystać i jeśli na rynku można również spotkać taki jej typ, to znaczy, że warto z tego skorzystać. Bielizna korygująca, bardzo dobrze się sprawdza, nie tylko u kobiet, które wstydzą się swojej figury, lecz przede wszystkim idealnie spełnia swoją funkcję, gdy kobieta chce ukryć pewne niedoskonałości, by pięknie wyglądać w jakiejś kreacji.

Możesz również polubić…