Jak funkcjonuje lombard?

Lombardy oferują możliwość sprzedaży towarów lub zaciągnięcia krótkoterminowych pożyczek pod zastaw używanych przedmiotów. Chociaż lombardy zazwyczaj nie generują dużych zysków, koszty rozpoczęcia działalności są stosunkowo niskie. Lombard przyjmuje przedmioty jako zabezpieczenie krótkoterminowej pożyczki pod zastaw. Kiedy przynosisz przedmiot do lombardu, lombard szacuje jego wartość i oferuje Ci pożyczkę na pewien procent wartości. Masz krótki okres czasu na spłatę pożyczki wraz z odsetkami. Gdy to zrobisz, lombard zwraca przedmiot. Jeśli tego nie zrobisz, lombard staje się właścicielem przedmiotu i próbuje go sprzedać z zyskiem. Powodem, dla którego lombardy są skłonne pożyczać ludziom pieniądze, jest to, że lombardy osiągają większe zyski z zastawionych przedmiotów, oprócz odsetek. Wiele osób przynosi przedmioty do lombardu bez zamiaru spłacenia pożyczki. Wiedzą oni, że lombard osiągnie zysk z zastawionego przedmiotu. Skup za gotówkę to sprawdzona i bezpieczna metoda.

Sprzedaż z dobrym zyskiem

Jak funkcjonuje lombard?

Jak funkcjonuje lombard?

Lombardy kupują również przedmioty, które uważają, że mogą sprzedać z dobrym zyskiem. Oferowanie niskich cen pomaga sprzedającym uzyskać szybką gotówkę, a lombardowi osiągnąć duże zyski. Ponieważ pożyczki i ceny zakupu oferowane przez lombardy są zazwyczaj niskie, lombardy wymagają od przedsiębiorców niewielkiej kwoty finansowania początkowego. Lombardy przyjmują wszystko, co jest opłacalne, ale większość zastawianych przedmiotów to małe, wartościowe przedmioty, takie jak elektronika, instrumenty muzyczne i biżuteria. Przechowywanie tych przedmiotów w bezpiecznym miejscu jest łatwe dla lombardera, a mają one wystarczająco wysoką wartość, by warto było je sprzedać. Podczas gdy niektóre lombardy przyjmują większe, bardziej wartościowe przedmioty, lecz większość lombardów to małe firmy, które oferują niewielkie pożyczki. Lombardy oferują także skup mieszkań, skup złota, skup rowerów.

Szybka pomoc finansowa

Lombardy są dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują szybko niewielkiej kwoty pieniędzy, ale nie chcą się zadłużać w związku z wysoko oprocentowanymi, krótkoterminowymi pożyczkami. Ponadto lombardy zazwyczaj nie przeprowadzają kontroli kredytowej, ponieważ mają już zabezpieczenie, a niewywiązanie się ze spłaty spowoduje jedynie utratę przedmiotu. Jako opcja dla właścicieli małych firm, lombard wymaga niewielu umiejętności poza oceną wartości towarów. Chociaż stopy procentowe różnią się w zależności od lombardu, są one zazwyczaj wysokie, dużo wyższe niż się wydaje: 8 procent miesięcznie może wydawać się rozsądne, ale w rzeczywistości jest to blisko 100-procentowej stopy APR. Ponieważ większość przedmiotów, którymi handluje się w lombardach, ma niską wartość, lombardy oferują niskie zyski z początkowej inwestycji. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które mogą wyniknąć z nieporozumień, upewnij się, że wyraźnie wywiesiłeś regulamin lombardu.

 

Kontrola przedmiotów

W razie potrzeby lombard musi przedłożyć policji listę wszystkich otrzymanych towarów, łącznie z numerami seryjnymi. Policja porównuje numery seryjne z rejestrami skradzionych towarów. Wszystko, co zostało skradzione, jest odzyskiwane w ten sposób i zwracane właścicielowi. Dlaczego to się robi. Jeśli skradziony przedmiot zostanie znaleziony w lombardzie, a lombard nie zgłosił tego na policję, lombard może zostać oskarżony o otrzymanie skradzionego mienia. Typowy przedmiot zastawiony w lombardzie ma około 60% szans na odzyskanie od osoby, która go zastawiła. Oznacza to, że istnieje 40% szans, że lombard będzie musiał sprzedać przedmiot, aby odzyskać pożyczkę. W przeciwieństwie do kogoś, kto prowadzi wyprzedaż garażową lub stoisko na pchlim targu, lombard prowadzi stabilny biznes w społeczności i musi martwić się o swoją reputację. Lombard nie może sprzedawać śmieci. Lombard to biznes jak każdy inny. Ale w przeciwieństwie do wielu innych biznesów, lombardy mają specjalny zestaw praw, które utrzymują je na prostej drodze. Lombardy są specjalnie licencjonowane i okazuje się, że muszą one współpracować z policją na co dzień, aby zapobiec przepływowi skradzionych dóbr.

Zarabianie pieniędzy

Dwa główne sposoby zarabiania pieniędzy w lombardach to udzielanie pożyczek osobistych i odsprzedaż artykułów detalicznych. Właściciel lombardu udziela pożyczki klientowi, który daje mu przedmiot jako zabezpieczenie pożyczki. Ponieważ ryzyko niespłacenia pożyczki jest wysokie, właściciel lombardu pobiera od klienta wyższą stopę procentową niż w przypadku tradycyjnej pożyczki bankowej. Jeśli klient nie spłaci pożyczki wraz z odsetkami (lub przynajmniej opłatami odsetkowymi), traci przedmiot oddany pod zastaw do lombardu. Lombardy mogą również zarabiać na sprzedaży detalicznej, albo sprzedając towary zakupione bezpośrednio od klientów, albo przedmioty zastawione jako zabezpieczenie pożyczek przez klientów, którzy następnie nie spłacili swoich pożyczek. Lombardy zwykle uzupełniają swoje dochody dodatkowymi usługami, za które pobierają opłaty. Typowe usługi dodatkowe oferowane przez lombardy to realizacja czeków, aktywacja telefonów komórkowych, usługi Western Union lub inne usługi transferu pieniędzy oraz płatność rachunków.

Możesz również polubić…