Zbuduj sobie dom w kilka tygodni

Zbuduj sobie dom w kilka tygodni. Choć brzmi niewiarygodnie jak na nasze polskie standardy, to jednak jest możliwe. W ciągu zaledwie kilku tygodni, po niebezpiecznie niskiej cenie możesz stać się właścicielem mobilnego domu z kontenera. Te bezpieczne, oryginalne konstrukcje nie wymagają pozwolenia na budowę, a ponadto, za pomocą odpowiedniego urządzenia, możesz je swobodnie transportować z miejsca na miejsce. Wyobraź sobie zimę w górach i lato nad morzem. Z takim domem z kontenera to możliwe.

Nietuzinkowe wykorzystanie kontenerów

Solidność, odpowiednie wymiary, stabilna konstrukcja i dowolne sposoby łączenia to tylko nieliczne z wielu zalet jakimi cieszą się kontenery morskie. Dom czy budynek przemysłowy postawić będzie można w zaledwie kilka godzin. Choć budownictwo modułowe nie cieszy się jeszcze jakąś wielką popularnością, to coraz więcej firm buduje w ten sposób nie tylko przemysłowe hale, ale także szkoły czy przedszkola. Powstają z tego futurystyczne, bardzo estetyczne budowle, które wykorzystuje się na potrzeby biurowe czy centra handlowe.

Zaletą kontenerów morskich, domów budowanych na tej zasadzie jest stabilna konstrukcja, czas ukończenia inwestycji i mobilność. Takie małe czy nawet wielkie biurowce wyróżniają się oryginalnością, a dodatkowo zapewniają szeroki dopływ naturalnego światła i nieograniczone możliwości aranżacyjne. A w dodatku, jeśli masz ochotę podróżować, i chcesz to robić razem ze swoim domem, to nie potrzebujesz ani pozwolenia na budowę ani pracochłonnych fundamentów. Nie musisz mieć nawet własnej działki – wystarczy, że jakąś wydzierżawić.

Budowa domu z kontenerów morskich

kontenery-morskie-uzywaneNajważniejsze będzie kupno odpowiedniego kontenera morskiego https://kontenery-morskie24.com.pl/, albo kilku kontenerów morskich. Dom o powierzchni nawet 30 metrów kwadratowych będziemy mogli postawić z jednego, przeciętego kontenera, jednak większe konstrukcje, np. piętrowe, wymagać będą większej ilości modułów. Warto zorientować się, co oferuje nam rynek. Wykorzystać można kontenery transportowe, a także kontenery specjalnie wyprodukowane pod cele mieszkaniowe. Jednak największą popularnością, głównie poprzez swoją niską cenę, cieszą się używane kontenery morskie. Dom budowany na ich podstawie daje szerokie możliwości aranżacji przestrzeni ze względu na wygodny kształt i rozmiar standardowego kontenera morskiego.

Jednak taki zakupiony kontener wymaga od nas sporo pracy. Po pierwsze należy go odpowiednio ocieplić, żeby pełnił z powodzeniem funkcję mieszkalną nie tylko latem, ale i porą zimową. Ponadto, przy zakupie kontenerów morskich, zwróćmy uwagę na ściany – często pokryte są one farbą zawierającą szkodliwe związki takie jak np. arszenik. Konieczny stanie się wówczas zabieg piaskowania ścian.

Choć kontenery transportowe są niezwykle wytrzymałe, to zmiana ich funkcjonalności na mieszkalną wymaga wzmocnienia ścian dodatkowymi belkami i profilami. Jeśli nie będą one nierdzewne, należy dodatkowo je ocynkować, tak by mogły służyć nam nienagannie przez długie lata. Jeszcze fundamenty. Tutaj, w przypadku małych domów mieszkalnych, nie będą one konieczne. Wystarczy odpowiednie przygotowanie terenu, wygładzenie go i utwardzenie. Można pokusić się również o ułożenie fundamentów z kostki betonowej. W małych domach to w zupełności wystarczy.

Pamiętajmy jednak, że dom bez fundamentów, w polskim prawie, uznawany jest jako dom tymczasowy. Wobec tego nie będzie konieczne wprawdzie pozwolenie na budowę, tylko zgłoszenie postawienia takiej konstrukcji. Nie jest ono jednak nieokresowe. Po 120 dniach zezwolenie traci aktualność, a my, albo musimy przenieść nasz dom do innego miejsca i ponownie go zgłosić albo postarać się o wydanie prawomocnego pozwolenia na budowę.

Zalety budowy domów z kontenerów morskich

Niewątpliwie istnieje wiele zalet, którymi odznaczają się kontenery morskie – dom z nich wybudowany będzie charakteryzował się niską ceną i wysoką mobilnością.  Ceny jednego kontenera, w zależności od jego stanu technicznego i wielkości wahają się w granicach 7 – 13 tysięcy złotych. A przy odpowiedniej aranżacji wystarczy jeden kontener, by zaspokoić zapotrzebowanie na dom o wielkości 30 metrów kwadratowych. Ponadto, w Polsce powstaje coraz więcej firm, które produkują takie domy pod klucz. Oferują oni gotowe projekty lub na życzenie klienta dopasowując go do jego potrzeb. Takie przytulne mieszkanko można zdobyć już za koszt około 100 tysięcy złotych.

Jednak to nie wszystko. Domy z kontenerów morskich https://kontenery-morskie.biz.pl/ są niezwykle mobilne i można je transportować na dalekie odległości. Gorzej jeśli mamy mieszkanie z wielu kontenerów naraz. Jeśli natomiast nasz dom nie ma fundamentów i nie chcemy męczyć się z uzyskaniem pozwolenia na budowę, taka przeprowadzka co jakiś czas stanie się koniecznością. Ponadto bardzo szybko się je buduje. W wielu przypadkach wystarczy zaledwie kilkanaście godzin, by postawić pełnowartościowy dom, a potem kilka tygodni, by go doposażyć, np. w odpowiednie instalacje. Domy z kontenerów mają oryginalne kształty i co najważniejsze, jeśli chcielibyśmy je powiększyć to nie będzie problemu z budową kolejnego, dodatkowego kontenera.

Możesz również polubić…