Trampoliny ogrodowe – wyśmienita zabawa na własnym podwórku

Trampolina kojarzą się nam albo z cyrkowymi akrobatami, albo z bawiącymi się dziećmi. A to nie wszystkie grupy, które mogą korzystać z jej dobrodziejstw. Ktoś zapyta – jakich dobrodziejstw? I tu może nastąpić zaskoczenie, ponieważ trampolina, ogrodowa lub domowa, to także doskonałe narzędzie do ćwiczeń i kształtowania sylwetki, w wyjątkowo przyjemny i beztroski sposób. Coraz częściej korzystają z nich całe rodziny – zarówno dzieci, jak i ich rodzice, którzy z czasem przekonują się do trampolin.

Trampoliny również dla dorosłych

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma świadomość tego, że dbanie o swoje ciało, o jego dobry wygląd i kondycję, to niemal konieczność. Niezależnie od tego, jakim ‘stanem wyjściowym’ obdarzyła nas natura, zaniedbując nawet najzgrabniejsze ciało, możemy dopuścić do utraty jego jędrności, a także wiążącego się z tym spadku samopoczucia.

Mimo tej wiedzy, mimo znaków, jakie daje nam nieubłaganie płynący czas i zmieniające się kształty, często ciężko jest nam zebrać się do ćwiczeń, bo te z kolei kojarzą nam się z wysiłkiem, przymuszaniem się, z obowiązkiem i ciężką pracą, która nie daje natychmiastowych efektów. A jest przecież sposób na to, by wysiłek fizyczny stał się przyjemnością!  https://przystansklep.pl/kontakt/  Niektórzy z nas w takiej sytuacji wybierają ćwiczenia powiązane z jakąś bliską im filozofią, na przykład pochodzącą z dalekiego wschodu jogę czy tai-chi, inni w ramach aktywności fizycznej zapisują się na intensywny kurs tańca. Nie każdy jednak ma czas zgłębiać tajniki specyficznych nauk, tak jak nie każdy jest urodzonym tancerzem i mimo starań nie ma talentu do tanecznych kroków.

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych, ćwiczenia na trampolinie ustawionej we własnym ogrodzie, to propozycja, która wydaje się być stworzona dla każdego. Ta dziecięca radość, jaka wyzwala się w nas podczas skoków i podrygów na trampolinie, nie daje się porównać z niczym innym. Poza tym możemy ćwiczyć bez specjalistycznego stroju, trenera, bez wielu przygotowań, i co dla niektórych bardzo istotne – w zaciszu własnego podwórka. Efekty są zadziwiające – gubimy brzuszek, nasze dolne partie ciała zyskują na jędrności, a my cali – na gibkości i zwinności. Jeśli dodamy do tego informację, że pół godziny podskoków na trampolinie daje efekt w postaci około sześciuset spalonych kalorii… można spojrzeć na taki sprzęt jako prawdziwy skarb całej rodziny, pozwalający zadbać o zgrabną sylwetkę dorosłych i pomagający w wyrwaniu dzieci z domu. Poza tym taki sport jest dla wszystkich, którzy z niego korzystają, świetnym wyzwalaczem dobrego humoru – warto przekonać się o tym samodzielnie.

Trampoliny dla dzieci

Dzieciństwo to przede wszystkim wielka radość życia i niespożyta energia. Energią, nad którą rodzicom czasem ciężko jest zapanować… Jednak nie jest to rzeczą niemożliwą, wystarczy dobrze zorganizować dzieciom czas i pozwolić im się porządnie zmęczyć. W ciepłe pory roku najlepsze w tym celu będą zabawy na świeżym powietrzu.

Jednym z pomysłów jest kupno dzieciom trampoliny i ustawienie jej w ogrodzie. Radosne podskoki i wygibasy, to ten rodzaj rozrywki, który nie prędko się im znudzi. Jest to o tyle korzystne, że jeśli wybierzemy odpowiedni, bezpieczny sprzęt, to nie dość, że dostarczy on dzieciom wiele godzin beztroskiej zabawy, to przy okazji będziemy mieć pewność, że nasze pociechy spędzają czas w najzdrowszy dla nich sposób – na fizycznej aktywności.

Dzieci skaczą, dlatego że daje im to oczywistą radość, wiele wspaniałych inspiracji do nowych zabaw, możliwość wyszalenia się oraz pozbycia nadmiaru energii w najzdrowszy możliwy sposób. Cieszy to z pewnością rodziców, którzy takie dziecko, zmęczone skokami i podrygami na trampolinie, łatwiej położą spać, nie będą też mieli problemów z jego wieczorną nadpobudliwością. https://przystansklep.pl/parki-zabaw-dla-dzieci-zewnetrzne/

Bardzo istotne jest, aby już od najmłodszych lat propagować taki sposób spędzania wolnego czasu. W dobie komputerów, Internetu, rozwiniętych mediów i ultranowoczesnych technologii, na dzieci i młodzież czyha pokusa bierności, lenistwa, i jedynie ‘wirtualnej’ aktywności. Jeśli dodamy do tego niezdrowe przekąski, fast-foody i słodycze, jakimi lubią się zajadać najmłodsi, mamy prostą drogę do otyłości. Dlatego wdrażamy naszym dzieciom zdrowe nawyki.

Jaka trampolina jest najbezpieczniejsza?

Jeśli już przekonaliśmy się o słuszności powyższych stwierdzeń i rzeczywiście zamierzamy kupić trampolinę, zastanówmy się dobrze nad jej wyborem. Przyjrzyjmy się materiałom, z jakich są wykonane egzemplarze dostępne w sklepach i zadbajmy o to, by posiadały one odpowiednie zabezpieczenia. Najbezpieczniejszym wyborem są trampoliny z siatką. Trampoliny te, dookoła krawędzi posiadają elastyczne siatki zabezpieczające, które nie pozwolą dziecku upaść na ziemię, nawet przy najwyższych skokach. Zwracajmy szczególną uwagę, by siatka była miękka, a jednocześnie wystarczająco elastyczna, tak by kontakt z nią nie powodował dyskomfortu. Wybierając trampoliny z siatką dajemy dziecku możliwość wspaniałej zabawy – a sobie spokój ducha, i brak obaw o to, że zabawa ta skończy się płaczem.

Możesz również polubić…