Kurs żeglarski w Szczecinie

Kurs żeglarski w Szczecinie jest zaprojektowany w taki sposób, aby był wygodny zarówno dla początkujących, jak i dla żeglarzy, którzy mają już wystarczające doświadczenie, aby się w niego zaangażować. W tym celu przygotowaliśmy kilka etapów szkolenia żeglarskiego. Przemyślana lekcja, podczas której uzyskasz wstępną wiedzę z zakresu sztuki żeglarskiej.

Na zajęciach odkryjesz drogę do fascynującego świata żeglarstwa, dowiesz się, jak różnorodny jest i że zawsze znajdzie się miejsce dla każdego, kto kocha morze. Czy chcesz zrobić kolejny krok? Nasza szkoła żeglarska oferuje różne poziomy szkolenia zarówno dla amatorów jak i żeglarzy, którzy mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać licencje dla instruktorów.

Kurs żeglarski w Szczecinie – wprowadzenie do żeglarstwa

Kurs żeglarski w Szczecinie z powodzeniem łączy zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których zdobędziesz wiedzę z zakresu podstaw żeglarstwa i zasad regat żeglarskich. Dodatkowo nauczysz się pływać jachtem żaglowym zmieniając role w załodze. Pierwsza lekcja to lekcja wprowadzająca, podczas której zapoznasz się z naszym jachtem żaglowym, środki ostrożności i podstawowe zasady postępowania na jachcie. Grupa kursantów zostanie podzielona na załogi. Każdej załodze zostanie przydzielony na stałe instruktor, który poprowadzi ją przez cały kurs. Część teoretyczna lekcji odbywa się z materiałami prezentacyjnymi i ustaleniem zadania do szkolenia. Każdy kursant otrzymuje komplet materiałów dydaktycznych.

Kurs żeglarski w Szczecinie na żeglarza jachtowego

Kurs żeglarski w Szczecinie

Kurs żeglarski w Szczecinie

Aby dołączyć do żeglarskiej braci wystarczy przejść tzw. amatorskie poziomy szkolenia, podczas których nauczysz się zarządzać jachtem żaglowym, a następnie będziesz mógł go wypożyczyć na podróż. System szkolenia na kursie żeglarskim w Szczecinie jest stopniowy, dzięki czemu można stopniowo doskonalić swoje umiejętności aż do Yachtmaster Ocean RYA co pozwala na samodzielne wypływanie jachtem żaglowym na ocean i dokonywanie przepraw oceanicznych.

Dla większości współczesnych ludzi żeglarstwo oznacza aktywne, ekscytujące, niezwykłe wakacje na morzu, a żeby podróżować na jachcie, wcale nie trzeba być sportowcem. Tym, którzy chcą wybrać się w rejs, wystarczy szkolenie na żeglarza jachtowego. W przyszłości, jeśli chcesz pływać nie tylko po wodach śródlądowych, ale także na długich rejsach na własną rękę, możesz podnieść swoje kwalifikacje.

Jeśli Twoim celem nie jest kariera sportowa, ale chęć wprowadzenia dziecka w żeglarstwo i zajęcia na świeżym powietrzu, spędzenia czasu z rodziną, możesz wybrać wstępny kurs praktyczny. Aby uzyskać patent żeglarza jachtowego trzeba mieć ukończone 14 lat, zgodę rodziców, pozytywnie zdany egzamin z teorii.

Jak przebiega kurs żeglarski w Szczecinie?

Wiedza teoretyczna zdobyta na pokładzie jachtu jest od razu stosowana przez kursanta podczas szkolenia, dzięki czemu jest znacznie łatwiejsza do przyswojenia. Naukowe podejście do nauczania podstaw żeglarstwa na kursie na żeglarza jachtowego i przyswajanie materiału teoretycznego oraz opracowywanie ćwiczeń podczas szkolenia, ułatwia opanowanie umiejętności kierowania jachtem. Elastyczny system szkolenia żeglarskiego na jachcie podczas kursu żeglarskiego w Szczecinie łączy szkolenie teoretyczne i praktykę.

Kurs żeglarski w Szczecinie na sternika morskiego jachtu żaglowego

Samodzielne prowadzenie jachtu żaglowego to marzenie, wolność i burza emocji od podbijania żywiołów, a to bardzo odpowiedzialna rola na jachcie. Każdy sternik musi znać budowę jachtu żaglowego, teorię ruchu żaglowca, jego wyposażenie żeglarskie. Musi wiedzieć, jak uzyskać maksymalną moc żagla, jednocześnie bezpiecznie żeglując w każdych warunkach wiatrowych i falowych. Kurs sternika jachtu żaglowego obejmuje obszerne szkolenie teoretyczne, od podstaw jachtu żaglowego po podstawowe zagadnienia, takie jak: nawigacja, pilotowanie, meteorologia itp. oraz część praktyczną obejmuje zajęcia na wodzie oraz opracowanie podstawowych elementów manewrowania do samodzielnego i bezpiecznego sterowania małym jachtem żaglowym.

Polecamy kursy i szkolenia:

Kurs żeglarski w Szczecinie na pewno da Ci nieoceniony zasób wiedzy i pewności siebie na wodzie. Żeglarski rejs otworzy nieco drzwi do fascynującego świata, w którym człowiek żyje w pełnej harmonii na granicy żywiołów powietrza i wody. Wymagania niezbędne do otrzymania stopnia sternika to ukończone 18 lat, potwierdzone wypływanie 200 godzin podczas rejsów i pozytywne zdanie egzaminu.

Szkoła żeglarska dla sportowców i profesjonalistów

Jeśli żeglarstwo to dla Ciebie nie tylko hobby, masz lub planujesz zdobyć umiejętności zawodowe, chcesz wziąć udział w ważnych  zawodach żeglarskich lub zostać licencjonowanym instruktorem, możesz przejść szkolenie w naszej szkole żeglarskiej, szkolenie na wszystkich poziomach złożoności.

System kursów żeglarskich w Szczecinie IYT daje również możliwość rozwoju zawodowego:

Każdy kandydat, który posiada niezbędne minimum doświadczenia, może ukończyć specjalne kursy instruktorskie i zostać nauczycielem w szkole żeglarskiej. Istnieje szereg programów szkoleniowych i kursów dodatkowych, np. do pracy na super jachtach, na małych łodziach motorowych, kursy pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i przetrwania na morzu i inne.

Kursy żeglarskie w Szczecinie utrzymywane jest na najwyższym poziomie dzięki najsilniejszej kadrze instruktorów z dużym doświadczeniem. Przy ich zatrudnianiu szczególną uwagę zwrócono na ich wiedzę i umiejętność przekazywania informacji w przystępnej formie, bycia przyjaznym i komunikatywnym. Wszystkie te cechy są niezbędne, aby ułatwić kursantom naukę, aby w krótkim czasie opanowali wiedzę i pomyślnie zdali egzamin. Stworzona przez nas wygoda i domowa atmosfera pomagają kursantom szybko przyzwyczaić się do nowego środowiska i skutecznie nauczyć się podstaw żeglarstwa.

Możesz również polubić…